Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 15:54
 
‘Yollarımız köstebek yuvasına döndü'
Şanlıurfa’da kıştan geriye köstebek yuvasını andıran yollar kaldı. Yolların onarılmaması sürücülere zor anlar yaşatırken araçlarının zarar gördüğünü söyleyen araç sürücüleri tepki gösterdi.
ÖZEL HABER Haberi
‘Yollarımız köstebek yuvasına döndü'

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunan Açıksu caddesinde trafiğin sıkış olmasının yanı sıra kışın yaşanan yağmurların ardından adeta köstebek yuvasına dönen yollar, sürücülerin zor onlar yaşamasına neden oldu. Sürücüler oluşan çukurlara girmemek için adeta kazaya davetiye çıkarıyor. Çukurlara giren araçların maddi zarar görmesinden şikayet eden sürücüler caddenin onarılmasını istedi.

 

Lastikçilerin işine geldi

Yolda oluşan çukara giren araçlarının tekerlerinin patlaması üzerini neredeyse haftalık lastikçiye giden Halil Durmuş “ Her gün bu yolu kullanmak zorunda kalıyorum ama bazen cadden geçmemek için yolumu uzatmak zorunda kalıyorum kaç defa bu çukurlara girmemek için kaza yapıyordum. Neredeyse her hafta lastikçiye gitmek zorunda kalıyorum” şeklinde konuştu.

 

‘Her yıl aynı oluyor ama bu yıl onarım ekipleri gelmedi’

Cadde sakinlerinden Ahmet Gençay her yıl yolda çukurların oluştuğunu fakat hiç bu kadar uzun süre tamir edilmediğini dile getirdi. Gençay “Bu yıl caddemiz köstebek yuvasına döndü. Önceki yıllarda bu yoldaki çukurlar hiç bu kadar kalmazdı, belediye ekipleri gelip yama yada onarım çalışması yaparlardı. Bu yıl gelen giden olmadı. Sürücüler bu yolda çok zor anlar yaşıyor, çukurlarda kaçmak için zikzaklar çiziyorlar buda kazalara neden oluyor bazen fark edemeyenler oluyor onlarında ya tekerleri patlıyor yada araçları hasar görüyor.”dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı