Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:33 Bu haber 2449 kez okundu
 
“Yerel gazetelerimize sahip çıkmalıyız”
BİK Şanlıurfa Müdürü Osman Bolluk, Şanlıurfa’da geçmiş dönemlere bakıldığında ilanlarda ciddi bir düşüşün olduğunu ifade ederek, “Gazetelerimizin gelirlerini arttırmak için çalışmalarımız olacak. Biz aynı gemideyiz. Gazetelerle bir farkımız yok. Gemi biraz karaya doğru gidiyor ama, biz bunu tekrar denize ulaştırmak istiyoruz” dedi.
ÖZEL HABER Haberi
“Yerel gazetelerimize sahip çıkmalıyız”

Şanlıurfa Basın İlan Kurumu (BİK) Müdürlüğüne atanan Osman Bolluk, göreve başladı. Damga Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ağaslan ile Değişim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mahmut Kakız, BİK Müdürü Bolluk’u ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.Ziyarette konuşan BİK Müdürü Osman Bolluk, Şanlıurfa’da görev yapmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Çıtamızı yükselmek istiyoruz

Bolluk,  “Çorum BİK Müdürü iken şubemizin kapanmasıyla Urfa’ya atandık. Urfa’ya gelmeden önce bir takım izlenimlerimiz oldu. Nitekim genel algı hep iyi yönde oldu. Tek olumsuz yanı havaların çok sıcak olması. İnşallah bu Urfa sıcaklarına alışırız. Önemli olan buradaki vatandaşlarımızın sıcaklığı. Urfa’da gazetecilerimizle, kurumlarımızla ortak ve uyumlu bir şekilde çalışarak çıtamızı yükselmek istiyoruz. Ayrıca gazetelerimizin gelirlerini arttırmak için çalışmalarımız olacak. Biz aynı gemideyiz. Gazetelerle bir farkımız yok. Gemi biraz karaya doğru gidiyor ama biz bunu tekrar denize ulaştırmak istiyoruz. Bunu başarırsak mutlu olurum. Şimdiye kadar hep bu şekilde çalıştık. Ben ayrıca tüm basın camiasına teşekkür ediyorum. Yakın zamanda da ziyaretlerimiz ve toplantılarımız olacak” dedi.

Vali Erin’e raporumuzu sunacağız

Şanlıurfa’da geçmiş dönemlere bakıldığında ilanlarda ciddi bir düşüşün olduğunu ifade eden Basın İlan Kurumu Urfa İl Müdürü Osman Bolluk, “El birliği ile çaba gösterip bu sorunu çözüme kavuşturmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde de bir rapor hazırlayıp Valimiz Abdullah Erin’e sunacağız. Daha sonra milletvekillerimiz ve kurum amirlerimizle görüş alışverişinde bulunacağız. Ayrıca her ay bir gazetemizde bir araya gelerek toplantı yapmayı düşünüyorum. Bu toplantıda hem gazetelerin sorunlarını konuşuruz hem de istişareler yapabiliriz. Genelde Basın İlan Kurumu cezacı, komisyoncu olarak lanse ediliyor. Ben bu kurumda 15 senemi bitirdim. Ceza verdiğimde hiçbir zaman sevinmedim. Tam tersi üzülüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ciddi anlamda ilan sorunu yaşıyoruz

Ziyarette konuşan Damga Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ağaslan ise,  "İnşallah yeni müdürümüz Urfa Basınına kendisinin de görev yaptığı süre içerisinde hayırlı hizmetleri olur. Urfa basını çok ciddi anlamda ilan sorunu yaşıyor. Dolayısıyla BİK Müdürlüklerinin kaderi ile yerel gazetelerin kaderi aşağı yukarı aynı. Gazetelerin ilanları düştüğü gibi BİK müdürlüklerinin de gelirleri düşüyor. Bizim temennimiz yetkili kurum ve kuruluşların, ilanlarını kesinlikle yerel gazeteler üzerinden yayınlanması. Çünkü bu vesile ile gazetelerimizin gelirleri de düşmemiş olacak" dedi.

Değişim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mahmut Kakız ise, BİK Müdürü Osman Bolluk’a hayırlı olması temennisinde bulunarak, görevinde başarılar diledi.

 

İbrahim Halil Altundağ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı