Yağmurla birlikte kesintiler de arttı
Haber
12 Aralık 2019 - Perşembe 15:16
 
Yağmurla birlikte kesintiler de arttı
Kışın yüzün göstermesiyle artan elektrik kesintileri esnaf ve halkı çileden çıkardı. Kente yağmurun yağmasıyla birlikte elektrik kesintileri artmaya başladı. Esnaf işinin aksamaması için eni alternatifler arıyor.
ÖZEL HABER Haberi
Yağmurla birlikte kesintiler de arttı

Son günlerde değişen hava şartlarıyla beraber elektrik kesintileri de sıklıkla olmaya başladı. Kesintilerin saatler sürdüğünü ve kesintilerden dolayı mağdur olduklarını dile getiren esnaf güç kaynaklarına muhtaç olduklarını dile getirdiler.

İşlerinin aksamaması adına jeneratöre yönelen bazı esnaflar elektik kesildiğinde çalıştırıp işlerini yapmaya çalışıyor.

 

Hayatın her alanında sıkıntı yaşatıyor

Sağlık, eğitim ve işsizlik gibi temel sorunlara sahip olan Urfa’nın en büyük ve çare bulunamaya sorunun başında Artan elektrik kesintileri geliyor. Güneydoğu Anadolu Projesin (GAP)’ın başkenti olan ve Atatürk Barajı gibi dev bir hidroelektrik santralini içine alan Şanlıurfa’da çevre illere göre daha az elektrik kesintisi olması gerekirken yaşamın her alanında tarımdan sanayiye elektrikten büyük sıkıntı çekmekte.

 

Esnafın işi aksıyor

Kesintilerin kent merkezinde olmasının büyük zararını esnaf görüyor, çoğu zaman ağır maddi kayıplara yol açan kesintilere esnaf kendince çözümler üretmeye başladı. Güç kaynaklarıyla işlerini aksatmamaya çalışan esnaf benzinle çalışan jeneratörleri tercih ediyor maliyetin fazla olduğunu dile getirerek “Ürünlerimiz bozulacak yada müşterilerimiz geldiğinde işlerini göremeyeceğimize buna benzin koyup çalıştırırız.” dedi.

 

Kesintilerin sebebi ne?

Elektrik dağıtım şirketinin kesintileri kaçak kullanımdan kaynakladığını söyleyerek işin içinden kendilerini sıyırdıklarını dile getiren Mustafa Aydoğdu açıklamasında “Elektrik dağıtım şirketi kesintilerin kaçak kullanımdan olduğunu her yerde dile getirip halkı kötüleyerek işin içinden sıyrılmaya çalışıyor bendede kaçak kullanım bedeli alıyor ben madem ki kullandığım elektrikten fazla fatura ödüyorum o zaman benim elektriğim kesilmeyecek yada kesilmeden önce duyuru yapılacak ki ben önlemimi ala bileyim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı