Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 20:28
 
Vatanseverler aynı çatı altında
Şanlıurfa’da Vatanseverler tek çatı altında birleşti. Türkiye’nin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu şu günlerde Murat Demirkan,Vatan-Der derneğini kurarak Şanlıurfa’da bulunan Vatanseverlerin bir arada olmasını sağladı.
ÖZEL HABER Haberi
Vatanseverler aynı çatı altında

Şanlıurfa’da yeni kurulan Vatan-Der Derneği, ilk kongresini gerçekleştirerek yönetim kurulunu oluşturdu.Yönetim Kurulu Genel Başkanlığını Murat Demirkan’ın üstlendiği yönetim kurulunda  Yıldız Toprak, Nehir Toprak ,Harun Demirkan, B.Sami Tirkmenoğlu, Bahattin Aybar ,Şeyda Gücer Görev aldı.

Yeni kurulan Vatan-Der derneğinin kuruluş amacı ve gayesi hakkında gazetemizde açıklamada bulunan yönetim kurulu başkanı Murat Demirkan, “Bu Davada bizimle  yol arkadaşlarımız olmaya  davet ediyoruz Bu millet, cumhuriyeti kendi canıyla, teriyle, irfanıyla kurmuştur; onu gözü gibi korumayı, kollamayı herkesten daha iyi bilir.Bizim milliyetçiliğimiz ete, kemiğe, kana veya ırka değil, kültüre dayanır.Biz, Kürt’üyle, Türkmen’iyle, doğulusuyla batılısıyla, Alevi’si Sünni’siyle biriz ve beraberiz. Ortak sorunlarımız var ve onları demokrasi içinde çözeriz.Biz, büyük bir medeniyetin mirasçıları olan büyük Türk milletiyiz. Milletimizin bölünmesine, ülkemizin parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz, alt kimlik-üst kimlik gibi kavramları kabul etmiyoruz. Dinimizde bölücülüğe yer yoktur. Alperenler, çelik bilekli, cesur yürekli, bilge Türklerdir. Çerkez’iz, Laz’ız, Boşnak’ız, Azeri’yiz, Terekeme’yiz, Türkmen’iz, Kürt’üz, Alevi’yiz, Sünni’yiz; ama hepimiz hep beraber büyük Türk milletiyiz. Asla ve asla etnik köken değiliz. Dava, boş gurur ve hırsların tatmini için yapılan bir koşuşturmaca değil, içtimai, iktisadi, siyasi ve beşeri hayatımızı Hakk’a uydurma davası olmalıdır.

Türk gençliği Türk vatanının hem ziynetidir, hem de bekasının Teminatıdır,

Vatan-Der Güneydoğu başkanı Esvet Karakurt’un yaptığı açıklamada “Vatan-Der gönlünde Vatan sevgisi olan, Vatan uğruna mücadele eden , Türk Vatan, Türk Millet, Türk Devlet ilkesini benimseyen birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olanların buluşma adresidir.”dedi.

Esvet Karakurtun yaptığı açıklama şu şekilde;

“Vatan Der Genel Başkan Murat Demirkan belirtmiş olduğu gibi gönlünde Vatan sevgisi olan, Vatan uğruna mücadele eden , Türk Vatan, Türk Millet, Türk Devlet ilkesini benimseyen birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olanların buluşma adresidir.VATAN-DER Bu Davanın yükü ağırdır, yolları dikenlidir, menfaat ve çıkar peşinde koşanlara, nefsine yenik düşenlere, HAK’tan yana olmayanlara bu davada yer yoktur.‘’ SİZ YOKSANIZ,BİZ BİR EKSİĞİZ ‘’Gönlünde VATAN Aşkı yanan herkesi aramıza bekleriz.”Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı