Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 15:20
 
Vatandaşlar yeni normale şimdiden hazır
Şanlıurfalı vatandaşlar yeni normal sürecine şimdiden adapte olmaya başladı. 65 yaş üstü ve 18 yaş üstü vatandaşlar soluğu park ve bahçelerde aldılar.
ÖZEL HABER Haberi
Vatandaşlar yeni normale şimdiden hazır

Korona virüs sürecince ülke genelinde uygulanmaya başlanan yeni normal yaşam sürecinde alınan kararlar yürürlüğe girdi. Şanlıurfalı vatandaşlar yeni normal sürecine şimdiden adapte olmaya başladı. 65 yaş üstü ve 18 yaş üstü vatandaşlar soluğu park ve bahçelerde aldılar.

Park ve bahçelerde kimi zaman sosyal mesafe kuralarına uyarak kimi zaman ise kuralları hiçe sayarak dinlenen Şanlıurfalı vatandaşlar, yasakların kalmasından mutlu olduklarını söylediler. Korona virüsün son yüzyıla büyük bir damga vurduğunu söyleyen vatandaşlar; “iki ayı aşkın bir süreden beri adeta kâbusu yaşar olduk.

Dünya genelinde bu kabus bizler sabahları uyandıkça sürdüğünü görüyoruz. Tüm yaşam şeklimiz değişti. Artık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Evimize hapsolduk ve dışarıya çıktığımız an bu defa hayatımızı korona tehdit etmeye başladı.

Yeni normal hayat bir nebze de olsun hayatımıza adeta bir güneş gibi doğdu. Yeni normalde park ve bahçelerde oturabileceğiz. Piknik alanlarına gidebilecek ve sosyal mesafeyi koruduğumuz sürece bunları yapabilme olanağına sahibiz.

Artık daha kontrollü bir hayat bizleri bekliyor. Bundan sonra yaşam şeklimizi daha düzenli ve daha sıkı bir şekilde yaşamak zorundayız. Tüm hareketlerimizi daha kontrollü bir şekilde yapmak zorundayız. Karşımızda tüm insanlığı tehdit eden bir düşman var.

Bir çok ülke bununla savaşmakta ne yazık ki sınıfta kalıyor. Gelişmişlik düzeyi yüksek olan ve kendini süper güç olarak gösteren ülkelerin bile bu durum karşısında çaresiz kaldıklarını şahitlik yapıyoruz. Fakat bu süreçte biz ülke olarak daha kontrollü bir şekilde hareket ederek karşımızdaki düşmana karşı dikkatli bir şekilde savaşımızı sürdürüyoruz.

Bu şekilde hareket ederek düşmanı etkisiz hale getirmek mümkün. Bizlerde ilke olarak bu konuda tüm dünyanın örnek aldığı bir mücadele örneği sergiledik. Umarız en kısa sürede bu mücadelenin kazananı olur ve bu savaştan galip çıkarız. Yeni normal yaşam şeklimiz umarız hayırlı bir şekilde devam eder” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı