Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 12:19
 
Vakıflara yerli müdür
Yaklaşık 4 yıldır Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevini vekâleten yürüten Mehmet Ali Palalı, 9 Haziran 2020 tarihli ve 31150 sayılı Resmi Gazetede yer alan Cumhurbaşkanlığı’nın 2020/262 sayılı kararı gereğince asaleten atandı.
ÖZEL HABER Haberi
Vakıflara yerli müdür

Söz konusu kararda“Vakıflar Genel Müdürlüğünde açık bulunan Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne Mehmet Ali Palalı, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3. maddeleri gereğince atanmıştır.” hükmü yer almıştır.

Yapılan atama sonrasında Mehmet Ali Palalı yaptığı açıklamada: “Ülkemizde, vakıf medeniyetinin vücut bulduğu coğrafyada, toplumsal ve kültürel geçmişte önemli bir yere sahip olan ve gelecekte de yerini koruyacak olan Vakıflar, atalarımızdan bize kalan değerli bir medeniyettir. Vakıf kavramı, toplumsal bünyemizin önemli bir parçasıdır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü; yetki, görev ve sorumluluk alanına giren ve geçmiş medeniyetimizin emaneti olan vakıf mevcudiyetinin gelecek kuşaklara taşınmasını, muhafazasını ve gelişimini sağlayarak, geçmiş ve geleceğimiz arasındaki bağımızı korumada önemli tarihî misyonunu devam ettirirken, çağımız dünyasının karmaşık ortamında yalnızlaşan toplumda; kaynaştırma, dayanışma ve beraberlik duygularını da elden bırakmayarak yapıcı bir görevi de üstlenmektedir.

Geçmişte olduğu gibi bundan sonrada gerek restorasyon, gerek yatırım ve kiralama, gerek sosyal yardım ve gerekse kültürel alanlarda elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

Bölgemiz adına üstlendiğimiz bu zorlu göreve bizleri layık gören herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı