Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 09:10 Bu haber 2838 kez okundu
 
Urfalı Berberlerin Kurban Bayramı mesaisi
Şanlıurfa’da Kurban Bayramı öncesi kuaförlerde yoğunluk yaşanıyor. Berberler, müşterilerini bayrama en iyi şekilde hazırlamak için yoğun mesai harcıyor.
ÖZEL HABER Haberi
Urfalı Berberlerin Kurban Bayramı mesaisi

Yaklaşık 2 ay önce Ramazan Bayramı’nı idrak ederek büyük bir huzurun ve sevincin mutluluğunu yaşayan Urfalı vatandaşları şimdi de Mübarek Kurban Bayramı telaşı sardı.

   Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram tıraşını son güne bırakmak istemeyen vatandaşlar, berberlerin yolunu tuttu. Yoğunluğun arttığı şu günlerde vatandaşlara randevu vererek gece geç saatlere kadar mesai yapmaya başlayan berberlerde, makaslarını soğutmadan çalışmaya devam ediyor.

Sabaha kadar çalışıyoruz

Kurban Bayramı’ndan dolayı işlerinin yoğunlaştığını belirten berberler, bayram sabahına kadar mesai yapacaklarını söylediler. Gazetemize konuşan Berber Reşit Neğe, “Her bayram olduğu gibi yine yoğunuz. Çünkü insanlar bayrama ve tatile daha bakımlı girmek istiyorlar” dedi.

    Reşit Neğe,  "Bayram öncesi bayağı yoğunluk var. Havalar sıcak olduğundan vatandaşlar akşam saatlerini tercih ediyor. Gece geç saatlere kadar yoğun oluyoruz. Eleman sayımızı arttırdık. Geceli gündüzlü yirmi dört saat çalışıyoruz. Bu yoğunluk devam ederse bayram günü de çalışmayı düşünüyoruz. İnşallah bu bayram hayırlara vesile olur. Ümmet-i Muhammed’e hayırlı bayramlar gelir. Herkesin güzel bayramlar geçirmesi dileğiyle hayırlı bayramlar” ifadelerini kullandı.

FETHİ YAVUZTÜRK/

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı