Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 15:39 Bu haber 1579 kez okundu
 
Urfalı Av. Emin Özkurt yeniden CAS hakemi
Şanlıurfalı, Av. Emin Özkurt, yeniden CAS hakemi olarak görevlendirildi. 370 seçkin hukukçunun bulunduğu CAS'ta Av. Emin Özkurt hakem olarak uluslararası spor uyuşmazlıklarının çözümünde görev alacak.
SPOR Haberi
Urfalı Av. Emin Özkurt yeniden CAS hakemi

Uluslararası Spor Tahkim Konseyi İsviçre’nin Lozan kentinde toplandı. Toplantıda alınan kararlar neticesinde,Şanlıurfalı, Av. Emin Özkurt, yeniden CAS hakemi olarak görevlendirildi.

Dünyada sadece 350 civarı seçilmiş hukukçunun bulunduğu bu hukuk zirvesinde, Av. Emin Özkurt tek Türk olarak Türkiye’yi temsil ediyor. Daha öncesinde, ilk Türk CAS Hakemi Av. Kısmet Erkiner ve Milli Olimpiyat Komitesi Başkan vekili Av. Türker Aslan’ın da bulunduğu liste son toplantı ile yenilenmiş oldu.CAS’ın en genç ve aktif hakemlerinden biri olan Av. Emin Özkurt dört yıl daha bu görevi yürütecek.Merkezi İsviçre'nin Lozan kentinde yer almakla birlikte, New York ve Sidney’de de mahkemeleri bulunan CAS’a hakem olarak seçilen Av. Emin Özkurt, uluslararası spor uyuşmazlıklarının çözümünde görev alacak ve bu alanda son sözü söyleyen isimlerden biri olacak.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı