Ülkem Partisi teşkilatlanma yapısı devam ediyor
Haber
10 Ocak 2020 - Cuma 12:34
 
Ülkem Partisi teşkilatlanma yapısı devam ediyor
Ülkem Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Doğu ve Güneydoğu Teşkilat Başkanı Halit Toprak, Ülkem partisinin teşkilatlanma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.
ÖZEL HABER Haberi
Ülkem Partisi teşkilatlanma yapısı devam ediyor

Yeni kurulan Ülkem Partisinin teşkilatlanma çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Ülkem Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Doğu ve Güneydoğu Teşkilat Başkanı Halit Toprak, kararlı ve emin adımlarla teşkilatlanma yapısını tamamlayacaklarını belirtti.

Toprak, Doğu ve Güneydoğu teşkilatlanmasında genç ve istikrarlı kadrolar ile ülkenin tüm sorunlarına çözüm odaklı ekipler oluşturacaklarına dikkat çekerek şöyle konuştu; “Ferdi, milli, ekonomik ve siyasi anlamda bağımsızlık olmazsa olmaz ana ilkemizdir. Biz bağımsızlık dediğimiz zaman "tam bağımsızlık" dediğimiz, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" dediğimiz anlaşılmalıdır.

Siyasal hiçbir tanımlama ve siyasal hiçbir değer milletimizin ve devletimizin bağımsızlığının üstünde olamaz. Bu düstur ile yola çıktık. Bizim milliyetçilik anlayışımız; inançlarımızı, maneviyatımızı reddeden şuursuz ırkçılık anlayışını kabul etmediği kadar milliyetimizi ve aidiyetimizi reddeden soysuz milliyetçilik anlayışını da kabul etmeyen bir milliyetçiliktir.

Aynı zamanda Devletçilik anlayışımızın temelinde ise milletimize hizmet eden, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturunda öz olarak belirtilen Millî Devlet anlayışını hâkim kılarak asil milletimizin asırlardır devletimizi baba olarak görmesinden dolayı devletimize yakıştırdığı "Devlet Baba" anlayışını yeniden tesis etmektir.

Yeni oluşumlarda daha çağdaş ve daha akıllı teşkilat yapılarımızda ülkemizi daha çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için ince eleyip sık dokuyarak teşkilat yapımızı oluşturmaktayız. Bu doğrultuda Bütün işlerimiz bilimsel esaslar içinde olmalı ve milletimizin gelişmesine hizmet eder şekilde yapılmakta. Akıl ve bilime aykırı, kültürümüzle, inançlarımızla bağdaşmayan, milletimizin gelişmesinde fayda sağlamayacak içi ve sonu boş uygulamalara asla izin verilmemelidir.

Milletimizin zaman kaybına, güç kaybına tahammülü yoktur.

Bize düşen; akıl, bilim ve inançla, milletimizin gelişmesi için çaba harcamak, projeler geliştirip uygulamak olmalıdır.

Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki teşkilatlanma yapımızı kısa sürede oluşturarak ülkemizin hizmetine yeni fikir, yeni yüzler ve yeni projelerle hizmet edebilecek kadrolarımızla siyaset arenasında olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı