Türkkan, “Şartlar oluşursa Ak Parti ile ittifak yapabiliriz”
Haber
20 Kasım 2019 - Çarşamba 09:55
 
Türkkan, “Şartlar oluşursa Ak Parti ile ittifak yapabiliriz”
İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfi Türkkan, İyi Parti’nin ülkenin yeniden inşası için Ak Parti ile birlikte hareket edebileceğini ve bunun için şartlarının olduğunu ifade etti.
SİYASET Haberi
Türkkan, “Şartlar oluşursa Ak Parti ile ittifak yapabiliriz”

 

Erken seçimin yüksek sesle konuşulmaya başlandığı şu günlerde İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfi Türkkan’dan ilginç bir açıklama geldi. Türkkan, “Olası bir erken seçimde İyi Parti ile Ak Parti’nin ittifak yapmaları için belli şartları olduğunu ve istediğimiz şartlar olursa Ak Parti ile ittifak yaparız.” Dedi.

 

Türkkan, “İstediğimiz şartlar oluşursa, bizde fedakârlık yaparız”

Bir dönem meclisin en çalışkan vekili seçilen ve MHP’den İyi Parti’ye geçen Kocaeli milletvekili Lütfi Türkkan gündemde bomba etkisi yaratacak açıklamada bulundu. Ülkenin içinde bulunduğu durumu göz önüne aldığında erken seçimin yapılması gerektiğine vurgu yapan Türkkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı şartları yerine getirmesi durumunda iyi Parti ile Ak Parti’nin 2020’de yapılabilecek olan erken seçimde ittifak yapabileceklerini ifade etti. Türkkan’nın İyi Parti’nin Ak Parti ile ittifak yapmasının belirli şartlarla mümkün olabileceğini ifade etti. Öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 yılı içerisinde kesin bir erken seçim tarihi vermesi, Parlamenter sisteme dönme noktasında mutabakat zaptı imzalaması ve 5 yada 6 Bakanlık verilmesi durumunda fedakarlık yapıp Ak Parti ile ittifak yapabileceklerini ifade etti. İyi Parti Bursa İl Başkanlığı’nda açıklama yapan Türkkan, “Ülkenin ekonomik durumu ortada. Ancak Sayın Erdoğan 2020 yılında kesin bir tarih vererek ve de Parlamenter Sisteme dönmek noktasında erken seçim için mutabakat zaptını imzalarsa, bunların yanında 5-6 icracı Bakanlık verirse ülkenin yeniden inşası için bizde bir fedakârlık yapabiliriz” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı