Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 11:15 Bu haber 8217 kez okundu
 
ŞUTSO, üyelerine acımadı
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu aldığı kararla, Ticaret ve Sanayi Odası’na borcu olan maddi anlamda zor günler geçiren 1600 üyeyi icraya verdi.
GÜNDEM Haberi
ŞUTSO, üyelerine acımadı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunun aldığı bu kararın ardından Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesi Mehmet Paydaş ve 43 arkadaşı, icra takibi başlatılan 1600 üye için tepkilerini dile getirerek, “hicap duyduklarını” ifade ettiler.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesi Mehmet Paydaş ve 43 arkadaşının, daha önce ekonomik krizin içinde yaşam mücadelesi veren üyeler için icra takip işlemi başlatılmaması hususunda Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kuruluna önerge vermelerine rağmen bu talepleri yönetim kurulu tarafından kabul görmedi. Şutso yönetim kurulunun aldığı bu karardan dönmemesi üzerine Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeleri; Mehmet Paydaş, Kemal Süt, Necmi Şelle, Zülküf Çakmak, Adil Kılıç, Sedat Dülger, Serhat Karadağ, Maruf Karadağ, Hasan Yılmaztekin, Mustafa Zait, İbrahim Külahlı, Eyüp Sabri Akaltun, Abdürezzak Yüksel, Mustafa Sarı, Eyüp Önkol, Bekir Sıtkı Baysoy, Ahmet Önkol, Mehmet Bayık, Musa Baydilli, Cemal Beyaz, Cemal Yazar, Fethi Şeker, Mehmet Paydaş, Abdurahman Güllü, Ahmet Demirbaş, Şehmus Demirel, Şefik Çapa, Celal Kaya, Hasan Basri Gülel, Mehmet Kaz, Bedir Sözer, Süleyman Çiçek, Mustafa Sonekinci, Mustafa Taş, Mehmey Akın, Hamza Tavas, Mahmut Oğuş, Mustafa Oruç, Süleyman Bodir, Mikail Zait, Ömer Yiğit ve Abdulkadir Dolap tepkilerini dile getirmek amacıyla yazılı basın açıklaması yaptılar.

 

“ŞUTSO MADDİ SIKINTISI OLMADIĞI HALDE BUNU YAPTI”

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri yaptıkları yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandılar: “Yönetim kurulu biz bu işlemi yapmamamız durumunda gelecek yeni yönetim isterse bize rücu edebilir cevabından başka bir cevap alamamış durumdayız. Bizlerde gerekirse mesuliyetiniz kalksın diye meclisten yetki alın mesuliyetiniz kalksın dememize rağmen yönetim bu konuda geri atmamaktadır. Şanlıurfa ticaret ve sanayi odası tarihinde ilk defa üyelerine icra takibi işlemi yapmakta olduğunu ve bu konuda yönetime defalarca bu ekonomik krize üyelerimize bu şekilde davranmayalım dememize rağmen dinletemediğimizin bilinmesini istemekteyiz. Üyelerini desteklemek ve korumak amacıyla kurulmuş olan bu odamızın hiçbir ekonomik sıkıntısının olmamasına rağmen çok acil işmiş gibi icra olayını görev atfetmesi başta bizleri özmüş olduğunun bilinmesi istemekteyiz. An itibariyle odamızın 12 milyona aşkın bir parasının bankalarda faizde olması, maaş ödemeleri ve genel giderlerinin ödemesinde hiç sıkıntı çekmediği bir durumda üyelerine icra takibi açmasından dolayı bizler hicap duymakta olduğumuzun bilinmesini kamuoyuna duyururuz."

FETHİ YAVUZTÜRK

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı