Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 09:14 Bu haber 1169 kez okundu
 
Süleymaniye halkının Beyazgül’den beklentisi yüksek
Süleymaniye Mahallesi sakinleri, taşınması yılan hikayesine dönen Birikethane sorununun çözülmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e çağrıda bulundu.
ÖZEL HABER Haberi
Süleymaniye halkının Beyazgül’den beklentisi yüksek

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesinde Süleymaniye Mahallesinde bulunan Birikethane, ses ve hava kirliliğine neden oluyor.Süleymaniye ve Direkli Mahalleleri arasında yer alan birikethane, yazın toz, kışın çamur kaynağı oluyordu. Binlerce haneden oluşan bölgede sağlık ocağı, okul, cami ve meslek edindirme kursu binasının yanı başında olan sitede kum ve çimentoyla briket üretimi yapılıyor. Hastaların uyuyamadığı, öğrencilerin ders çalışamadığı, kursiyerlerin rahatsız olduğu aşırı gürültü bir türlü engellenemiyor.

Vatandaşlardan Beyazgül’e çağrı

Defalarca yetkililerle görüştüklerini belirten vatandaşlar, sonuç alamamaktan şikâyetçi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e seslenen vatandaşlar, brikethaneyi il dışına çıkarmasını istedi.Gazetemize vatandaşlar , “Gürültüden dolayı sabah uykusuna hasret kaldık. Birikethane çalıştığında gürültüden dolayı rahatsız oluyoruz. Mahalleye kötü bir görünüm veriyor. Sözde şehirde yaşıyorum fakat kendimi köyde hissediyorum. Böyle bir yerin şehir merkezinde olmaması lazım. Yetkililer sürekli kalkacak diye vaat veriyor,ama bir sonuç alamıyoruz.Bir an evvel buranın taşınmasını istiyoruz” ifadeler kullandı.

MEHMET ASLAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı