Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 13:33 Bu haber 1614 kez okundu
 
Şanlıurfaspor’un petrol yeri elden mi gidiyor?
Geçmiş dönemlerde Şanlıurfaspor’a tahsis edilen petrol yerinin iptal edilen iki ihalenin ardından Şanlıurfa Organize Bölge Müdürlüğü tarafından tekrardan 49 yıllığına kiralanmasının ihaleye çıkarılması tepkilerin oluşmasına neden oldu.
SPOR Haberi
Şanlıurfaspor’un petrol yeri elden mi gidiyor?

Şanlıurfaspor’a kalıcı maddi gelir getirmesi düşüncesi ile Şanlıurfa eski Valisi Güngör Azim Tuna tarafından Şanlıurfaspor’a tahsis edilen Akaryakıt istasyonu ve ticaret alanının Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından 49 yıllığına kiraya verilmesinin ihaleye çıkarılması tepkilerin oluşmasına neden oldu. Şanlıurfaspor’a kalıcı gelir sağlaması için Şanlıurfaspor’a tahsis edilen arazi geçmiş dönemlerde Şanlıurfaspor yönetimi tarafından ihaleye çıkarılmış ve kiraya verilmesine rağmen ihale iptal edilmişti.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE DEVRELDİLMİŞTİ

Şanlıurfaspor yönetimi tarafından petrol yerinin işletmesinin 49 yıllığına kiraya verilmesi işi ihaleye çıkarılmasının ardından kentteki gazetecilerin tepkisi üzerine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ihalenin iptalini istemiş ve ardından eski Vali Güngör Azim Tuna tarafından Şanlıurfaspor’a tahsis edilen akaryakıt istasyonu ve ticaret alanı Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’ne verildiği açıklanmıştı.

GETİRİSİ KİMİN İÇİN OLACAK?

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından 49 yıllığına kiralanmak amacıyla ihaleye çıkarılan akaryakıt istasyonu vasıflı ve ticari alanın getirisinin Vali Güngör Azim Tuna’nın Şanlıurfaspor’a kalıcı maddi gelir getirilmesi şartı ile tahsis ettiği Şanlıurfaspor’a mı, yoksa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’ne mi kalacağı merak konusu oldu?

İHALE İLANI GAZETEDE YAYINLANDI MI?

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından ve internet sitesi üzerinden duyurusu yapılan akaryakıt istasyonu vasıflı ve ticari alan vasıflı parseller 49 yıl süre ile kiraya verilme işinin ihale ilanının gazetede yayınlanıp yayınlanmadığı da ayrıca gündem konusu oldu.

VALİ ERİN NE DİYECEK?

Daha önceki Şanlıurfaspor yönetiminin ihaleye çıkarıp iptal olan akaryakıt istasyonu vasıflı ve ticari alan vasıflı parseller 49 yıl süre ile kiraya verilme işi ile ilgili Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in yapılacak ihale ve ihale gelirinin kime ait olacağı hakkında nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor?

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı