Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 09:22 Bu haber 2830 kez okundu
 
Şanlıurfalıların uçak yolculuğu artık lüks oldu
Şanlıurfa’da turizm sezonunu ve Kurban Bayramını fırsat bilen havayolu şirketleri, bilet fiyatlarını arttırdı. Memlekete gidiş-dönüş için ödenecek meblağ 750 TL’yi bulunca vatandaş isyan etti.
ÖZEL HABER Haberi
Şanlıurfalıların uçak yolculuğu artık lüks oldu

ŞANLIURFA’DA Turizmde yaşanan canlılığa yaklaşan Kurban Bayramı tatili de eklenince uçak bilet fiyatları uçuşa geçti. Her gün İstanbul’a 3, Ankara’ya 1 uçak seferinin düzenlendiği Şanlıurfa Havalimanı’nda uçakların doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.Hal böyle olunca bilet fiyatları 2’ye katlandı.Memlekete gidiş-dönüş için ödenecek meblağ 750 TL’yi bulunca vatandaş isyan etti.

  Gidiş- dönüş 750 TL'lere kadar çıkan ekonomi sınıf bilet fiyatları ise  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen 352 TL'lik tavan fiyatını ikiye katladı.

Vatandaşlar tepkili

Kurban Bayramı’nda memleketine gelmek isteyenler pahalı bilet yüzünden sıkıntı yaşarken, bu tablonun kentin turizmine de zarar verdiği ifade edildi. Hava yolu şirketlerine tepki gösteren vatandaşlar,  “Turizm şehri olma adına bütün kesimleri ile mücadele veren Şanlıurfa’ya en büyük engel THY’dir. Şanlıurfa’nın yetersiz uçuş sayısı ve fahiş fiyatlarla, ülkenin en pahalıya uçulan şehri olması manidar... Böyle bir ticaret, böyle bir sistem olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

Mehmet ASLAN

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı