Rektör Çelik’in başarısı, Harran Üniversitesi ilk 3’te
Haber
11 Aralık 2019 - Çarşamba 10:10
 
Rektör Çelik’in başarısı, Harran Üniversitesi ilk 3’te
Harran Üniversitesi’ne yeni bir vizyon anlayışı ile üniversitenin gelişmesi için çalışmalarını sürdüren Rektör Mehmet S. Çelik, birçok vakıf ve özel üniversite rektörünü geçerek Harran Üniversitesi’ni ilk 3 sıraya taşıdı.
ÖZEL HABER Haberi
Rektör Çelik’in başarısı, Harran Üniversitesi ilk 3’te

Rektör Çelik, Şanlıurfa’da Turizm fuarlarının kurulmasında Harran Üniversitesi’ni paydaş durumuna getirmiş, hastane kalite yönetimini güçlendirerek Harran Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesinin hizmet ağını genişletip Şanlıurfa ve Çevre İllerden gelen hasta ve hasta yakınlarına daha iyi bir hizmet verebilmek için "Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesini’’ almaya hak kazandırmıştı.

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Engin Karadağ, tüm dünyanın kabul ettiği Scopus ve Web of Science bilimsel makale veri tabanlarında yaptığı incelemede, Türkiye’deki üniversitelerin rektörlerinin akademik karnesini oluşturdu. 206 üniversitenin rektörlerinin uluslararası yayınlarda çıkan bilimsel yayınlarının ve makalelerinin aldığı atıf sayısının incelediği çalışmada ortaya çıkan vahim tabloda, 68 üniversite rektörünün hiçbir uluslararası makale yazmadığı ortaya çıkmış, 71 rektörün ise bilimsel çalışmalarının hiçbir atıf almadıkları görüldü.

Bilimsel çalışmaların en çok atıf atılan rektörlerden 4’nün vakıf üniversitesinden olması ise dikkat çekerken Harran Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet S. Çelik’in 3. Sırada yer aldı.

SIRALAMA          ADI SOYADI        REKTÖR OLDUĞU ÜNİVERSİTE

1.            Ümran S. İNAN Koç Üniversitesi

2.            Mustafa Verşan KÖK     Orta Doğu Teknik Üniversitesi

3.            Mehmet Sabri ÇELİK      Harran Üniversitesi

4.            Yusuf LEBLEBİCİ               Sabancı Üniversitesi

5.            Eyüp Ertuğrul KARSAK   Galatasaray Üniversitesi

6.            Orhan AYDIN     Tarsus Üniversitesi

7.            Bahri ŞAHİN       Yıldız Teknik Üniversitesi

8.            Abdullah ATALAR            İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

9.            Yusuf BARAN    İzmir İleri teknoloji Enstitüsü

10.          Mustafa ÜNAL  Akdeniz Üniversitesi

 

Rektör Çelik’in birçok vakıf ve özel üniversite rektörünü geçerek bugüne kadar yaptığı nitelikli bilimsel çalışmalarla Harran Üniversitesi’ni ilk 3 taşıması kamuoyu tarafından takdirle karşılandı. Yenilikçi ve vizyoner akademik anlayışını Harran Üniversitesinde de hâkim kılmak için çaba sarf eden rektör Çelik,  idari işlerin yanında bilimsel çalışmalara da vakit ayırması Şanlıurfa ve Harran Üniversitesi’nin daha iyi seviyelere ulaştıracağının göstergesi oldu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı