Polisten maske kullanmayanlara ceza
Haber
21 Mayıs 2020 - Perşembe 14:19
 
Polisten maske kullanmayanlara ceza
Şanlıurfa valiliği tarafından yapılan açıklama sonrasında Şanlıurfa’da başlayan maske kullanım yasağına uymayanlara emniyet güçleri acımadı.
ÖZEL HABER Haberi
Polisten maske kullanmayanlara ceza

 

 

 

Korona virüs dünya genelini olduğu gibi ülkemizde de tehdidini sürdürmeye devam ediyor. Risk oranlarının yüksek olduğu ve bulaşıcılığın engellenmesi konusunda ülke genelinde valiliklerin il bazında almış oldukları tedbir kararları artarak devam ediyor.

Bu kapsamda Şanlıurfa Valiliği tarafından geçtiğimiz günlerde alınan kararla il genelinde sokağa çıkan vatandaşların maske takmaları mecburi hale getirilirken bunla birlikte il genelinde cadde ve sokakların yanı sıra işlek caddelerde güvenlik önlemleri arttırıldı.

Maske kullanmayan vatandaşlar uyarılırken kurallara uymayan vatandaşlara ise cezai işlem uygulandı. Şanlıurfalı vatandaşların maske kullanımı konusunda dikkatli davranmadığı dikkatlerden kaçmazken, duyarlı vatandaş ise alınan güvenlik önlemlerinin artarak devam etmesi gerektiğinin altını çizdiler. Özellikle işlek caddelerde yoğunluğun yaşandığı alanlarda maske takmadan dolaşan vatandaşlara yönelik ağır yaptırımların olması gerektiğini belirten duyarlı vatandaşlar; “Korona Virüsünün şakası yok. Tüm dünyada çok ciddi bir teyakkuz hali hâkim. Ülkemizde her ne kadar alınan önlemler devam etse de buna tüm vatandaşların gerçek manada uymaları lazım.

Özellikle Şanlıurfalı birçok vatandaş maske kurallarını adeta hiçe sayıyor. Maske kişisel bir olay değil, sosyal bir sorumluluktur. Bulunduğumuz ortama uymak zorundayız. Bu çerçevede vatandaşlar olarak korona virüs konusunda alınan tedbirlere uyulması çok önemli.

Şanlıurfa emniyet müdürlüğüne bağlı polis ekiplerinin yapmış olduğu uyarılar ve bununla birlikte yasağa uymayanlara yönelik kesilen cezalar çok iyi bir uygulama. Bu sayede insanlar sorumluluklarının farkına vararak insan sağlığı konusunda gerekli özeni gösterirler” şeklinde konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı