Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 08:38 Bu haber 164 kez okundu
 
Otobüslerde uyarılar üst seviyede
Korona virüs güvenlik tedbirleri çerçevesinde başta şehir içi ulaşım olmak üzere Şanlıurfa’da faaliyet gösteren otobüslerde yeni oturma düzenleri konusunda uyarılarda bulunuldu.
ÖZEL HABER Haberi
Otobüslerde uyarılar üst seviyede

Dünya genelini tehdit eden sesiz düşman korona virüs önlemleri devam ediyor. Korona virüs güvenlik tedbirleri çerçevesinde başta şehir içi ulaşım olmak üzere Şanlıurfa’da faaliyet gösteren otobüslerde yeni oturma düzenleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

Yapılan uyarılarda özellikle şehir içi uyarıların dikkate alınmasını isteyen yetkililer bu konuda yazılı ilanlarla otobüslerde oturma düzenleri hakkında uyulması gereken konuları vatandaşlara anlatarak hastalığın tehlikesine dikkat çekiliyor.

Korona virüs tehlikesinin öldürücü etkisi olduğuna dikkat çeken yetkililerin bu uyarıları sık sık yapmasın toplum sağlığına verilen önemin bir göstergesi olduğunu belirten vatandaşlar, bu kurallara uymanın her vatandaşın görevi olduğunun altını çizdiler.

Alınan tedbirlerin virüs’ün bulaşıcılığını azaltmak için yapıldığını anlatan vatandaşlar; “bu konu dünya gündemini oluşturan şu andaki bir numaralı gündem konusu. Tüm dünyada güvenlik önlemleri üst seviyede, Ülke olarak bizlerde güvenlik önlemlerimizi arttırarak devam ettiriyoruz.

Her zaman söylüyoruz, karışımızda gözlerimizle göremediğimiz ve nereden çıkacağı belli olmayan bir düşman var ve bu düşman oldukça kuvvetli. Ona karşı çaresiz değiliz. Elbette ki savunma sistemimiz oluşturuyoruz.

Bu süreçte ülkemiz insanlarının kurallara uyarak hareket etmesi bununla birlikte gereken önlemlerin alınması bu düşmanın daha fazla ilerlemesini engelleyecektir. Bu nedenle özellikle toplu halde kullanılan alanlarda daha çok dikkatli olunması gerektiği inancındayız.

Toplu taşıma araçlarında gerekli temizlik ve hijyen çalışmaları sık sık yapılmakta. Bununla birlikte oturma düzenleri konusunda uyarılarda bulunulmakta. Vatandaşların bu tedbirleri kendi sağlıkları için olduğunu bilmeleri düşman karşısında daha güçlü olmamızı sağlar.

Fakat bu kurallara uyulmaması halinde kayıplarımız yüksek seviyeleri bulur. Şehir içi toplu taşıma otobüslerinde para alışverişinden oturma düzenine kadar tüm kurallara riayet edilmeli. Yanaşık düzen yerine daha fazla aralıklarla seyahat edilmeli.

Mümkün olduğunca evlerimizden dışarıya çıkmamalıyız. Bu sayede virüsün etkilerini de azaltmış oluruz. Hastalık konusunda şüphe duyanların en yakın sağlık kuruluşuna müracaat ederek gerekli testleri yaptırmasında fayda var. Unutmamamız gereken en önemli kural, virüs değil tedbirsizlik öldürür” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı