Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 15:22 Bu haber 831 kez okundu
 
Muhtarlara hizmet içi eğitim verildi
Haliliye Kaymakamı Ali Yılmaz, 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri ve 2 Haziran ara seçimleri sonrasında göreve başlayan muhtarlara hizmet içi eğitim programına başkanlık yaptı.
GENEL Haberi
Muhtarlara hizmet içi eğitim verildi

Şanlıurfa Valiliği  Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya  Kaymakam Ali Yılmaz, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Seymen, İlçe Nüfus Müdürü İhsan Değirmenci ve muhtarlarımız katıldı.

Kaymakam Ali Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada,  "Muhtarlarımız demokrasimizin, idare sistemimizin, kültürümüzün hem de toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından bir tanesidir. Muhtarlarımız bulundukları mahallelerin sorunlarını kamu kurum ve kuruluşlarına ileten, görev yaptıkları bölgelerde vatandaşlarımızın sorunlarını üst mercilere ulaştıran, vatandaşlarımızla sürekli diyalog halinde olan önemli kişilerdi” dedi.

Toplantıda, Devlet hiyerarşisinin tanıtımı, muhtarlık müessesi ve organları, muhtarların görev, yetki ve sorumlulukları ile Muhtar Bilgi Sistemi hakkında bilgilendirme eğitimi verildi. Talep ve önerilerin alınmasının ardından, hizmet içi eğitim programı, Kaymakam Ali Yılmaz’ın muhtarlarımıza görevlerinde başarılar dileğinde bulunmasıyla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı