Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 08:09 Bu haber 2142 kez okundu
 
Mangal sofralarının maliyeti artıyor
Şanlıurfa’da havaların ısınmasıyla vatandaşlar piknik alanlarına akın etti.Ancak mangal sofralarının maliyeti el yakıyor. Damga Gazetesi olarak mevsimin vazgeçilmezi olan mangal sofrasının fiyatını sizin için hesapladık. Ortalama 4 kişilik bir ailenin sofra maliyet 90 ile 120 lira arasında değişiyor.
ÖZEL HABER Haberi
Mangal sofralarının maliyeti artıyor

HAVALARIN ısınmasıyla birlikte Şanlıurfalıların mangal sezonu başladı. Havaların ısınmasını fırsat bilip ailesiyle mangal keyfi yapmak isteyenler ise kasapların yolunu tutuyor. Ancak mangal sofralarının maliyeti el yakıyor. Mevsimin vazgeçilmezi olan mangal sofrasının fiyatını sizin için hesapladık. Tavuk etli ve kıymalı bir piknikte fiyat 90 TL olurken tavuk yerine kırmızı et aldığınızda fiyat 150’yi buluyor. Vatandaş ise tercihini genellikle tavuk etinden yana yapıyor.

Kanat fiyatları yükseldi

 Mesire alanlarına akın eden Urfalı vatandaşların vazgeçilmezi arasında yer alan tavuk kanadının kilosu  20 liraya yükseldi. Daha geçen haftaya kadar kilosu 12-14 lira seviyesinde seyreden tavuk kanadının kilosu, talep yoğunluğundan dolayı 20 liraya yükseldi. Tüm piliç ve incikte fiyat artışı yaşanmazken, sadece kanat etinin fiyatının artması dikkat çekti. Bazı vatandaşlar ise işin ekonomik püf noktasını hesaplayarak kilosu 10-12 TL’den satılan tüm tavukları alıp mangalda pişirilmek üzere hazırlıyor. Bunun daha avantajlı olduğunu belirten piknikçiler, “Hem daha doyurucu oluyor hem de daha ekonomik oluyor” diyor.

İşte bir pikniğin maliyeti

Sezonun en üst seviyesini yaşamasıyla bizde sizler için 4 kişilik bir ailenin en uygun şekilde mangal maliyetini hesapladık. İşte rakamlar:

1 Kg Kanat: 20 TL

1 Kg Kıyma: 40 TL

2,5 Lt Gazlı İçecek: 4,25 TL

1 Adet Karpuz: 6 TL

4 Adet Ekmek: 4 TL

0,5 Kg Domates: 3 TL

0,5 Kg Soğan:3 TL

0,5 Kg Salatalık: 2 TL

0,5 Patlıcan: 1,5 TL

1 Kg Biber: 5 TL

5 Lt Su: 2,25 TL

Mehmet ASLAN/

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı