Kosovalı gönüllülerden Eğitim Bir Sen’e ziyaret
Haber
16 Ocak 2020 - Perşembe 11:13
 
Kosovalı gönüllülerden Eğitim Bir Sen’e ziyaret
Kosova Mamuşa Gönül Eli Yardımlaşma Derneği Başkanı Buyar Morina ve dernek üyelerinden oluşan heyet Şanlıurfa Eğitim Bir Sen Şube Başkanlığını ziyaret ettiler.
ÖZEL HABER Haberi
Kosovalı gönüllülerden Eğitim Bir Sen’e ziyaret

Kosovalı Gönül Eli yardımlaşma derneği başkanı ve dernek üyelerinden oluşan heyet Şanlıurfa’ya gezi düzenledi. Gezi kapsamında Şanlıurfa Eğitim Bir Sen Şube Başkanlığını ziyaret ederek Şanlıurfa hakkında Şube Başkanı İbrahim Coşkun’dan bilgi aldılar.

Şanlıurfa’yı gezen dernek üyeleri, geçmişi dünyanın en eski tarihine dayanan Şanlıurfa’da olmaktan dolayı mutlu olduklarını ve Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik mekânlarını gezerek şehre hayran kaldıklarını söylediler.

Dernek başkanı Buyar Morina, Göbeklitepe’nin Şanlıurfa’nın adını dünyaya duyurduğunu ve bu nedenle Şanlıurfa’ya dernek olarak ziyaret gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek şöyle konuştu; “Şanlıurfa gerek manevi gerekse tarihi yönden adını tüm dünyaya ispatlamış bir şehir.

Aynı zamanda peygamberler şehri olarak ta bilinen Şanlıurfa’nın manevi havasını solumak ve şehrin tüm güzelliklerinden faydalanmak için derneğimiz üyeleriyle birlikte bir ziyaret gerçekleştirdik. Göbeklitepe’yi gezdik. İnsanlık tarihinin başlangıcının ispatı olan bu alanda bir an için geçmişi yaşama fırsatı bulduk.

Bununla birlikte Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanlığını da ziyaret ederek başkanımız İbrahim Coşkun’dan Şanlıurfa’yı dinledik. Bizlere iliniz ile ilgili çok güzel bilgiler veren ve bizleri misafir eden başkanımıza teşekkür ediyoruz.

Bizler ülkemize döndüğümüz zaman Türkiye’den ve özellikle Şanlıurfa’dan oldukça sık söz edeceğiz. Ülkemiz insanlarının bu güzel manevi ve tarihi şehri ziyaret etmelerini tavsiye edeceğiz. Şanlıurfa bizlerde büyük bir hayranlık oluşturdu” şeklinde konuştu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şanlıurfa Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Kosova Mamuşa Gönül Eli yardımlaşma ve dayanışma derneği üyelerini Şanlıurfa da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Şube Başkanı Coşkun; “Kosova, Avrupa’daki yavru vatanlarımızdan bir tanesi. Kosova ve Kosovalılar, bizlere ecdadımız Osmanlının bir emaneti ve bizlere bu emanete sahip çıkmalıyız. MAMUŞA Gönül Eli derneğinin Kosova’daki çalışmalarını başkanımız bizlere anlattılar.

Çok güzel ve başarılı çalışmalar yürüten dernek üyelerinin her birine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Umarım hayırlı çalışmaları artarak devam eder. Bizler bu gün Şanlıurfa’mız hakkında değerli Kosovalı kardeşlerimize bilgiler verdik.

Şanlıurfa’mızı anlattık. Tarihinden bahsettik. Maneviyatı konusunda zaten kendileri bilgi sahibi. Bizler ülkemizi ve dünyanın en eski tarihine sahip olan Şanlıurfa’mızı elimizden geldiğince tüm dünyaya anlatmaya devam edeceğiz.Kosovalı kardeşlerimizde Şanlıurfa’nın gönüllü elçileri olarak Avrupa da Şanlıurfa ve Şanlıurfalıları mutlaka anlatacaklardır. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun Kosova Mamuşa Gönül Eli Yardımlaşma Derneği başkanı Buyar Morina’ya Şanlıurfa hatırası olarak çeşitli hediyeler sunarken, Kosova Mamuşa Gönül Eli Yardımlaşma Derneği başkanı Buyar Morina Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkuna ziyaret anısına bir plaket hediye etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı