Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 08:36 Bu haber 256 kez okundu
 
Korona tedbirleri hırsıza yaradı
Korona virüs tedbirleri çerçevesinde evde kal çağrılarının ardından hırsızlara adeta gün doğdu. Aynı iş yerine 20 dakikada 3 kez giren hırsızın soygun anı güvenlik kamerasına yansıdı. Hırsızın rahat tavırları, güvenlik kamerası görüntülerini izleyenlere adeta pes dedirtti.
ÖZEL HABER Haberi
Korona tedbirleri hırsıza yaradı

Evde kal çağrısını fırsat bilen hırsızlar iş başında. Yavuz selim mahallesinde yaşanan hırsızlık olayında GSM bayisine 20 dakika içerisinde 3 kez giren hırsızın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerini izleyenler hırsızın rahat tavırları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Korona virüs tedbirlerini fırsat bilen hırsızın gece yarısını fırsat bilerek işyerine girip hırsızlık yapmasının ve bu hırsızlık süresince rahat tavırlar sergilemesinin pes dedirttiğini belirten bayi sahibi Mehmet Küçük, işyerinin 20 bin TL zarara uğratıldığını belirterek, hırsızların korona virüs tedbirleri çerçevesinde alınan güvenlik önlemlerinin gece geç saatleri fırsat bilen hırsızlara yaradığını söyledi.

Bayii sahibi Küçük, yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “ Yavuz selim mahallesinde GSM bayiliği yapıyorum. 23 Mart sabah saat 04 civarında iş yerimizin camları kırılarak içeriye girmiş ve hırsızlık yaparak 2 dizüstü, bir müzik aleti 5 adet sıfır ve 15 adet ikinci el telefon çalarak toplamda 20 bin TL civarında bir kaybımıza neden oldu. Bununla birlikte birde iş yerimize vermiş olduğu zararda bu zararın dışında kalan başka bir konu oldu.

Konu hakkında emniyet görevlilerine bilgiler verdik. İş yerimizde gerekli araştırmaları yaparak güvenlik kamerası görüntülerini alıp konu hakkında işlem başlattılar. Bizler korona virüs tedbirleri çerçevesinde geceleri de devriyelerin mümkün olduğunca devriyelerini daha sık atmalarını istiyoruz. Bu sayede iş yerlerimizde olası hırsızlık olaylarının da önüne geçileceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı