Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 12:01
 
Keskin, “Biz her olasılığa hazırız”
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Ahmet Keskin, Bölgesel Amatör Ligde kalan maçlar ve normalleşme sürecinin ardından maçların oynanma ihtimali ile ilgili olarak görüşlerini dile getirdi.
SPOR Haberi
Keskin, “Biz her olasılığa hazırız”

Şanlıurfa’yı Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Ahmet Keskin, Damga Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve Anadolu Spor Yazarları Derneği Başkanı Mehmet Ağaslan’ı ziyaret edip Pandemi sürecinden dolayı ara verilen liglerin kalan maçları ve yeni sezon planlaması ile ilgili olarak görüşlerini ifade etti.

Çin'in ardından Avrupa ve Amerika'yı da etkisi altına alan koronavirüs, Dünya Sağlık Örgütü'ne küresel salgın ilân ettirirken, bu olağanüstü ortamda spor organizasyonları da birbiri ardına ertelenmişti. 19 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen, "Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı"ndan sonra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekili Mehmet Baykan, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve diğer Federasyon Başkanlarının katılımıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin sportif tedbirlerin değerlendirildiği toplantıda liglerin ertelenmesi kararı çıkmıştı.

 

Süper Lig başladı diğer ligler soru işareti

Normalleşme sürecinin başlamasının ardından Türkiye Süper lig maçları 12 Haziran’da başladı. TFF 1. Lig maçları 19 Haziran'da, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig müsabakaları ise 18 Temmuz'da başlayacağı TFF tarafından duyurulmuştu. 2. Ve 3. Lig kulüplerinin çoğunluğu kendi aralarında aldıkları kararla Türkiye Futbol Federasyonu’na dilekçe vererek liglerin olduğu hali ile tescil edilmesini talep ettiler. Futbol kulüplerinin bu talepleri TFF tarafından incelenerek karara bağlanması bekleniyor.

Keskin, “Biz her olasılığa hazırız”

Damga Gazetesi Yazı İleri Müdürü ve Anadolu Spor Yazarları Derneği Başkanı Mehmet Ağaslan’ı ziyareti esnasında, dramatik bir şekilde tüm dünyayı sosyoekonomik olarak oldukça olumsuz etkileyen bu sağlık sorunu karşısında toplumsal tedirginliği anlamak ve hayatı normalleştirmeye dönük çabalara sorumluluk bilinci ile destek olunmasının faydalı olacağını ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Ahmet Keskin, “Öncelikle hedefimizin insan sağlığı olduğunu vurgulamak isterim. Yeni sezon planlaması için konuşmak için erken olduğunu düşünüyorum. Çünkü ileri bir tarihe ertelenen fakat sonucu halen belli olmayan bir ligimiz var. Kulüp Başkanımız Halaf Tokmakçı, İdari menajerimiz Şavak Baysan ve teknik ekibimle birlikte süreç ile ilgili toplantılar yaparak neler yapabileceğimi ve nasıl bir yol haritası çizeceğimiz hakkında fikir alışverişi yapıyoruz. Öncelikli hedefimiz normalleşme sürecinin ardından biz Büyükşehir Belediyespor ailesi olarak her olasılığa hazırız. Ligde kalan maçların oynanması ile ilgili karar verilirse bizde sporcu kardeşlerimizin sağlığını tehlikeye atmamak adına bütün hazırlıklarımızı ona göre ayarlıyoruz. Sporcuların giyinip soyunması, tesislerimizin dezenfekte edilmesi, sporcu kardeşlerimizin yiyecekleri yemek, içecekleri su, giyecekleri malzemeler ve daha bir çok konuyu en ince ayrıntısına kadar ince eleyip sık dokuyoruz. Liglerin başlamasına karar verilmesi durumunda sporcularımıza yapılacak olan testler içinde gerekli girişimler yapıldı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan pandemi sürecinin bir an önce bitmesini diliyorum.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı