Karpuz fiyatları 2 TL’ye düştü
Haber
21 Mayıs 2020 - Perşembe 14:17
 
Karpuz fiyatları 2 TL’ye düştü
Serinleten tadıyla yaz meyvelerinin vazgeçilmezleri arasında bulunan karpuz tezgâhlarda 2 TL’ye geriledi.
ÖZEL HABER Haberi
Karpuz fiyatları 2 TL’ye düştü

Geçtiğimiz haftalarda Kilogram fiyatı 10 TL ile tezgâhlardaki yerini alan karpuz üretimin artmasıyla birlikte perakende fiyatı 2 TL’ye kadar geriledi.  Cadde ve sokaklarda bulunan bakkal ve manavların yanı sıra birçok kamyonetin kasasında bulunan karpuz tüketiminin artmasıyla birlikte fiyatının da düşmesi ve vatandaşların alım gücüne uygun olması nedeniyle karpuz son zamanlarda iftar sofralarının da vazgeçilmez meyveleri arasında yerini almasına neden oldu.

Karpuz fiyatlarının düşmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu dile getiren vatandaşlar; “Ramazan ayının son haftasına sıcaklarla birlikte girdik. Özellikle iftar sofralarının yanında serin meyve olarak tükettiğimiz karpuzu sofralarımızdan eksik etmemeye çalışıyoruz.

Karpuz aynı amanda zengin bir vitamin ve mineral kaynağı. Özellikle çocukların severek tükettiği bu serin meyveyi sıcak yaz süresince sofralarımızdan eksik etmemeye çalışıyoruz. Fiyatının ise makul bir seviyeye düşmesi ise bizler için ayrıca sevindirici bir durum oldu. Umarız bu fiyatlar daha çok gerileyerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarında sofralarında bulunur” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı