İdlib değil, alım satım sitesi
Haber
15 Ocak 2020 - Çarşamba 10:02
 
İdlib değil, alım satım sitesi
Oto alım satımcılar sitesinin faaliyete geçmesiyle birlikte, eski alım satım sitesinin yıkım işlemleri devam ediyor. Bölgede yapılan yıkım çalışmalarının son hali objektiflerimize yansıdı.
ÖZEL HABER Haberi
İdlib değil, alım satım sitesi

Yeni oto alım satımcılar sitesinin faaliyete geçmesiyle birlikte belediye ekipleri hızlı bir şekilde eski alım satımcılar sitesinde yıkım işlemlerini gerçekleştirdi. Koşu meydanında bulunan eski oto alım satım sitesindeki yıkım çalışmalarının son hali objektiflerimize yansırken bölgenin son hali adeta Suriye’de yaşanan iç savaşın ardından oluşan savaş görüntülerinden farksızdı.

Şanlıurfalı vatandaşların;“burası İdlib değil, burası oto alım satım sitesi” esprili bir şekilde yaklaşımları bölgedeki manzaranın adeta bir özeti oldu. Yıkım çalışmalarının ardından bölgede büyük bir rahatlamanın oluşacağını belirten vatandaşlar; “Özellikle kamu binalarının oldukça yoğun olduğu bölgede böylesine bir çalışmanın bundan yıllar önce yapılması gerekiyordu.

Olsun biz yinede geç kalınmadığı düşüncesini taşımaktayız. Bu alandaki çalışmaların ardından bölgede büyük bir rahatlama olacaktır. Bu rahatlama ile şehir merkezi adeta daha iyi nefes alacağına inanıyoruz.”

Cazibe merkezi oluşturulmalı

Eski oto alım satımcılar sitesinin yıkım işlemlerinin ardından bölgede cazibe merkezine ihtiyaç duyulduğunu belirten vatandaşlar; “Bu alan oldukça geniş ve şehrin en önemli merkezi yerlerinden bir tanesi.

Bu alanda insanların sosyalleşe bileceği, yeşil alanlarıyla ve sağlıklı yaşam formatında bir cazibe merkezine dönüştürülmesini istiyoruz. Özellikle yeşil alanların sıklıkta olduğu ve ailelerin güvenle gezebileceği alanlara ihtiyacımız var ve bu alanda oluşturulabilecek bir cazibe merkezinin bu alanda büyük bir açığı kapatacağı kanısındayız”

Kamusal alan yapılmasın

Bölgede birçok kamu hizmet alanının bulunduğuna dikkat çeken vatandalar, bu alanın kamu alanına dönüştürülmemesi gerektiğine dikkat çekerek şöyle konuştular; “Bölgede Kamusal anlamda birçok hizmet binası bulunmakta. Bu alanda yeni kamu hizmet alanlarına ihtiyaç yok.

Aynı şekilde eğitim kurumlarının da yine bu bölgede oldukça yoğun olduğunu görmekteyiz. Büyük şehir olan ve nüfus yoğunluğu gün geçtikçe artan Şanlıurfa’da insanların sosyal yaşam alanlarına ihtiyacı daha çok artıyor.

Bu nedenle yıkım işlemlerinin ardından eski oto alım satımcılar sitesinin yerine kamu alanları değil, sosyal ve kültürel cazibe merkezlerinin olacağı, insanların rahat hareket edebileceği, bol oksijenli bir merkez yapılmasını talep ediyoruz. Umarız bu talebimiz karşılık bulur ve yetkili merciiler sesimize kulak verirler” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı