Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 12:35
 
‘Hedefim Türkiye şampiyonluğu'
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen, 'Birinci Online Şanlıurfa Dart Turnuvası' tamamlandı.
ÖZEL HABER Haberi
‘Hedefim Türkiye şampiyonluğu'

Turnuva 20 ve 22 Mayıs tarihlerinde Yıldızlar, Erkekler ile kızlar kategorisinden 30 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Şampiyonlar Abdullah Durmuş ve Betül Demir'in ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Halil ALP tarafından takdim edildi.
Maçlar hakem gözetiminde gerçek zamanlı olarak oyuncuların birbirine karşı online oynaması ile yapıldı.  Oyunculara telefon çekimi yapacak yardımcıları ile hakem bu yardımcılarla Whatsapp üzerinden canlı bağlantı yaptı.
Yayın süresince yardımcılar oyuncuyu ve hedef tahtasını gösterdi atış esnasında atış çizgisini de çekim göstererek ve atış sonrasında bordu yakın çekimle göstermesi ile hakemin skoru kaydetmesini sağladı.
20-22 Mayıs 2020 tarihlerinde Şanlıurfa genelinde düzenlediğimiz Online Dart Turnuvasında Şampiyon olan Abdullah Durmuş ve Betül Demir'e ve İl Temsilcisi Halil Durmuş'un ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Halil Alp tarafından takdim edildi.
Turnuvanın erkekler kategorisindeki şampiyonu Abdullah Durmuş yaptığı açıklamada dart sporunda aktif olarak TBBDF'nin düzenlemiş olduğu Türkiye Şampiyonalarına katılmak istediğini ve oradan Avrupa şampiyonalarına da katılarak şanlı Türk bayrağını dalgalandırmak istediğine vurgu yaptı.

Erkeklerde Dereceye Giren Sporcular
1. Abdullah DURMUŞ 
2. Abdulkadir ÖRÜMCEK 
3. M. Furkan SOFUOĞLU 
3. M. Bilal BASMACI 

Kadınlarda Dereceye Giren Sporcular
1. Betül DEMİR 
2. Zeynep SOFUOĞLU 
3. Ravza DEMİR 
3. Büşra Nur APAYDIN 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı