Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 09:25 Bu haber 1444 kez okundu
 
Hani 180 günde bitirilecekti?
Süleymaniye, Ak Şemsettin, Hızmalı, Karakoyun ve Buhara mahalleleri için hayati önem arz eden Karakoyun Köprülü Kavşağında çalışmalar ağır bir şekilde yürütülüyor. Mahalle sakinleri ise, “Bir kepçe, bir kamyon, silindir makinesi ile çalışmalar yapılıyor. Bu hızla anca 2023’te ancak bitirilir” diyerek duruma tepki gösterdi.
ÖZEL HABER Haberi
Hani 180 günde bitirilecekti?

Gaziantep karayoluna transit geçişin yanı sıra Süleymaniye, Ak Şemsettin, Hızmalı, Karakoyun ve Buhara mahalleleri için hayati önem arz eden Karakoyun Köprülü Kavşağı projesi 2018 yılında 156 hanede kamulaştırma işlemleri yapılarak başlandı. Yaklaşık 19 milyon liraya mal olacak proje sayesinde Gaziantep karayoluna viyadükle transit geçiş sağlanacak. Ulaşımı rahatlatmak amacıyla hayata geçirilen projenin 180 günde tamamlanması hedefleniyordu. Ancak aradan geçen zamana rağmen çalışmalar bir türlü bitirilemedi.

Bu hızla anca 2023’te ancak bitirilir

Duruma sosyal medyada tepki gösteren Süleymaniye Mahallesi sakinleri, “Urfa AK Parti’ye yüzde 60 oy verdi. Bu revamı bize.180 günde bitirilmesi gereken proje 1 yıl olmasına rağmen bir türlü bitirilmedi. Gördüğünüz gibi bir kepçe, bir kamyon bir tanede silindir makinesi çalışmakta. Bu hızla anca 2023’te ancak bitirilir. 180 günde bitmesi gereken projedir. Projenin kavşak ve köprüleri de iptal edildi. Sadece yol genişletilerek bitirilecek. İstanbul’da yeni havaalanını yeni köprüyü yapıp bitirdiler. Bizim basit bir projesi olan düz bir yolu 1 yıldır halen bitiremediler. Vekilleriniz İstanbul’da Binali Yıldırım’a oy istiyorlar ancak Urfa’ya bir hayırları yok” ifadelerini kullandı.

Fethi YAVUZTÜRK

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı