Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 09:33 Bu haber 2613 kez okundu
 
Haliliye’de yollar köstebek yuvası oldu
Haliliye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesinde yollarının köstebek yuvasına dönmüş olması vatandaşları isyan ettiriyor.
ÖZEL HABER Haberi
Haliliye’de yollar köstebek yuvası oldu

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesinde, yolların durumu içler acısı. Araçlar, derin çukurlar ve çatlaklar yüzünden yollarda adeta dans etmek zorunda kalırken, ciddi tehlikeler yaşıyor.Trafik akışını aksatan ve yol güvenliğinde tehdit oluşturan çukur, taksiciler başta olmak üzere, birçok araç sürücüsünün yoğun şikâyetlerine neden oluyor.

Vatandaşlar tepkili

Köstebek yuvasına dönen yolları kullanırken zorluk yaşayan vatandaşlar, sorunlarının giderilmesini istiyor. Konuyla ilgili gazetemize konuşan mahalle sakinlerinden Müslüm Karakeçili, bu yolu sürekli kullanmak zorunda olduğunu belirterek, “Mahallemizde en öncelikli sorunlarımızdan biri bozuk yollar. Bu çukur da yol güvenliğini tehdit ediyor. Bir gün tekerleği bu çukurda bırakacağız. Yetkililer, bozuk yollara, derin çukurlara acilen müdahale etmeli” dedi.

Allah’a havale ediyoruz

Bu çukurlara düşen araç sürücülerinin kaza yapmasalar bile araçlarının hasar gördüğünü veya tekerleklerinin patladığını ifade eden Kenan Seçici ise,  yolun bozuk olması nedeniyle sıfır arabasını sattığını söyledi. Haliliye Belediyesi yetkililerin gelip bu yola bakmalarını talep eden Kenan Seçici, “Bu yolun böyle olması hiç de doğal bir şey değil. Burada çok sayıda iş yerleri var. İnsan elini vicdanına koysun. Bir yetkili gelip bu yola baksın. Bunları kabul ediyorlarsa biz de bunu çekelim. Her gün tamirdeyiz, sanayideyiz. Biraz bizi düşünsünler. Vatandaş olarak rahat etmek istiyoruz. Bir yetkili çıksın da buna sahip çıksın, bu yolu yapsın.” şeklinde konuştu.

Fethi Yavuztürk

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı