Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 09:55
 
Futbol Turnuvasında Kanal Urfa damgası
Ankara Mamak Belediyesi tarafından organize edilen Basın futbol turnuvasında Şanlıurfa’yı temsil eden Kanal Urfa TV’nin takımı ilk eleme maçlarının en farklı skorunu alarak turnuvaya damga vurdu.
ÖZEL HABER Haberi
Futbol Turnuvasında Kanal Urfa damgası

Ankara Mamak Belediyesi tarafından organize edilen “Basın Futbol Turnuvası” tüm heyecanı ile devam ediyor.  Oynanan karşılaşmalar birbirinden zevkli ve çekişmeli geçiyor. 32 Basın kuruluşunun katıldığı futbol turnuvasında ilk eleme maçlarının tamamlanmasına iki maç kaldı. TRT-DHA ve KON TV-İHA takımlarının maçları ile turnuvanın ilk eleme maçları sonuçlanıp son 16 takım arasına kalan takımların rakipleri belli olacak. Oynanan karşılaşmalar arasında Şanlıurfa’yı temsilen turnuvaya katılan Kanal Urfa TV’nin takımı turnuvaya damgasını vurdu.

 

Turnuvaya Kanal Urfa TV damgası

Mamak Belediyesi’nin sosyal tesislerinde basın kuruluşları arasında oynanan karşılaşmalar oldukça heyecanlı ve çekişmeli maçalara sahne oluyor. Turnuvanın ilk tur eleme maçlarında Kanal Urfa TV ilk maçında karşılaştığı Star TV’yi 17-0 mağlup etti. Kanal Urfa TV’nin aldığı bu skor, basın futbol turnuvasında oynanan karşılaşmalar içinde en farklı skor oldu.

 

En çekişmeli karşılaşma

Turnuvada ilk eleme maçlarının sonuna gelinirken en farklı galibiyetleri alan iki takım Kanal Urfa TV ve A Haber oldu. Hürriyet Gazetesi ile Milliyet Gazetesi’nin karşı karşıya geldiği karşılaşma ise turnuvanın şu ana kadar oynanan karşılaşmalarının içinde en çekişmeli karşılaşma olarak dikkat çekti. Normal süresi 5-5 berabere biten maçta kazananı seri penaltı atışları belirledi. Hürriyet Gazetesi rakibini penaltılarla yenerek adını bir üst tura yazdırmayı başardı. Diğer bir penaltılarla sonucu belirlenen karşılaşmada ise Diyanet TV Rakibi NTV’yi 4-3 mağlup etti.

 

Oynanan karşılaşmalarda alınan sonuçlar

Kanal Urfa TV’nin futbol takımının en farklı galibiyeti aldığı turnuvada oynanan karşılaşmalar ve alınan sonuçlar şöyle oldu; A Haber: 14 - Kanal D: 0, Show TV:3 – CNN Türk: 0, Kanal Urfa TV: 17 – Star TV: 0, Çay TV: 11 – Ülke TV: 2, TV Net: 14 – A Spor: 3, CNN Radyo: 8 – Akit Medya: 2, Sabah: 3 – Akşam: 0, Beyaz TV: 6 – Polis Radyosu: 5, SGK TV: 3 – ATV: 0, Habertürk: 3 – TGRT: 0, FOX TV: 9 - KANAL7: 4, Anadolu Ajansı: 12 - Milli Gazete: 4, Diyanet TV: 4 – NTV: 3

 

Köse, “Turnuva amacına ulaşmıştır”

Turnuva ile ilgili değerlendirmede bulunan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Dünyadan ve ülke gündeminden bizi haberdar eden basın emekçilerimiz, yoğun çalışma ve stres altında çalışırken onları stresten uzaklaştırmak istedik. Düzenlediğimiz turnuva ile hem birlik ve beraberliği pekiştirecek hem de basın mensuplarımızın stresten uzak eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacağız. Bu turnuvanın amacına ulaştığına inanıyorum, bu turnuva sayesinde basın mensuplarımız birbirleriyle olan iletişimlerini daha da kuvvetlendirdiler. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı