Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 12:20
 
Eyyübiye Belediyesi’nden radikal karar
Eyyübiye Belediyesi, kaçak yapılarla ilgili radikal bir karar aldı. Alınan karara göre hazine arazileri ve yeşil alanlarda inşa edilen kaçak yapılar yıkılacak.
İLÇE Haberi
Eyyübiye Belediyesi’nden radikal karar

31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti’den Eyyübiye Belediye başkanı seçilen Mehmet Kuş kısa süre zarfında kendi ekibini oluşturup çalışmalara başladı. Eyyübiye ilçesinin en büyük sorunlarından biri olan kaçak yapılarla mücadele ile başlamak isteyen Kuş, daimi encümenler Abdulkadir Akbaş, Abdullah Samak, İbrahim Dağ ve Birim Müdürleri Osman Bilden, Nilgün İlgazi, Feyyaz Çelik ve ilgili birim müdürleriyle yaptığı toplantının gündemi kaçak yapılarla mücadele kapsamında kaçak yapılara kesinlikle müsaade edilmeyeceğini ve kamuya ait alanlar ile yeşil alanlarda yapılan yapıların, yıkım kararını verdiklerini belirtti.

 

KUŞ, “GELİN HEP BİRLİKTE DAHA GÜZEL EYYÜBİYE İÇİN MÜCADELE EDELİM”

Kaçak yapılarla ilgili kararının net olduğunu, asla taviz verilmeyeceğini, yeşil alan ve kamuya ait alanlardaki kaçak yapıların yıkım işlemini de başlatacaklarını ifade eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,” İlçemizle ilgili karar alma noktasında Daimi Encümenlerimiz ve ilgili birim müdürlerimizle bir araya geldik. Amacımız daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Eyyübiye. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugün de Daimi encümenlerimiz ve ekibimizle ilçemizde kaçak yapıyla mücadele konusunda önemli kararlar aldık. Eyyübiye’de kaçak yapıya kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. İlçemizde her bir çakılda 400 bin Eyyübiye’li hemşerimin hakkının olduğunun bilinciyle kararlar alacağız. Özellikle kamuya ait alanlarda ve yeşil alanlardaki yapıların yıkım kararını aldık. 400 bin Eyyübiyelinin hakkı kimseye geçmeyecek. Buradan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum: kaçak yapıyla mücadele birinci önceliğimizdir. Gelin hep birlikte daha güzel Eyyübiye için mücadele edelim ve birbirimize bu konuda yardımcı olalım. “dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı