Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 16:49 Bu haber 1607 kez okundu
 
Demirbilek’ten ülke karşıtlarına çağrı; “Ya sev ya terk et”
Gazeteci ve Haber Spikeri Ekrem Demirbilek’in ana haber programında söylediği kelimeler gündeme damgasını vurdu. Demirbilek, ülke karşıtlarına çağrıda bulunarak açılan sınır kapılarından bir an önce ülkeyi terk etmeleri gerektiğini söyledi.
ÖZEL HABER Haberi
Demirbilek’ten ülke karşıtlarına çağrı; “Ya sev ya terk et”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Avrupa’ya gitmek isteyen mültecilere yönelik kapıların açılması talimatının ardından akın akın gümrük kapılarına giden mültecilerin haberleri gündem oluştururken, buna ek olarak Gazeteci ve Haber Spikeri Ekrem Demirbilek’in ana haber bültenindeki yorumları adeta gündeme damgasını vurdu.

Türkiye’yi sevmeyen ve her fırsatta ülkeden şikâyetçi olduklarını söyleyen insanlara yönelik bir çağrıda bulunan Demirbilek, gümrük kapılarının bu gibi kişiler için bir fırsat olduğunu ve ülkeyi sevmeyen kişilerin bu fırsatı değerlendirerek, farklı ülkelere yaşamak için mülteci kılığında ülkeyi terk edebileceklerini söyledi.

Gazeteci ve Haber Spikeri Ekrem Demirbilek’in programda söylediği kelimelerde adeta vatan hainlerine göndermelerinde ya sev ya terk et vurgusunda bulundu. Demirbilek’in gündeme oturan kelimeleri şu şekilde oluştu; “Naçizane bir çağrım olacak, bu vatan benim değil, bu toprak benim değil, bu millet benim değil, burada benim ne işim var diyen olabilir. İşte size fırsat, mülteci kılığına girip sınır kapılarından defolup gidebilirsiniz.

Böyle bir hakkınız var. Sanırım oradakilerde size kolaylık sağlarlar. Diyebilirsiniz, biz bu vatanın evladı değiliz, biz Rus torunuyuz, biz Alman çocuğuyuz, biz İngiliz torunuyuz Ermeni’yim bile diyebilirsiniz o zaman kapılar orda sizleri bekliyor, sınır kapıları açık, buyurun defolun gidin. Biz bize yeteriz, her zaman olduğu gibi.” dedi.

Gazeteci ve Haber Spikeri Ekrem Demirbilek’in’ TV ekranlarından yaptığı yorum kısa sürede sosyal meydanında gündeminde yer alarak paylaşım rekorları kırdı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı