Çelik’ten yeni parti söylemlerine açıklama
Haber
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 14:08
 
Çelik’ten yeni parti söylemlerine açıklama
Eski Şanlıurfa Milletvekili ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Muharrem İnce’nin yeni parti kurar mı? Söylemleri ile ilgi açıklamada bulundu.
SİYASET Haberi
Çelik’ten yeni parti söylemlerine açıklama

Eski Şanlıurfa Milletvekili ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, CHPli  Muharrem İnce’nin yeni parti kurma söylemlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

‘Başkanların desteği olmadan olmaz’

Faruk Çelik, Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘eski genel başkan veya başkanların desteği olmadan olmaz’ İfadelerini kulandı.

Faruk Çelik’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

“CHP içinden yeni parti çıkar mı? Sn.İnce parti kurar mı? Siyasi tecrübelerimin ışığında diyebilirim ki; CHP içinden bir partinin çıkması, eski genel başkan veya başkanların desteği olmadan olmaz!

Soranlar için cevabım; eğer yeni bir parti kurulursa bunu bu şekilde okumak doğru olur.” İfadelerini  kullandı.

İnce’den açıklama geldi

Yeni parti kurma söylemlerine Muharrem İnce’den yanıt geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce “Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım.” Dedi.

Muharem İnce’nin yaptığı açıklama şu şekilde;

“Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı