Biri şu şoförlere dur desin
Haber
23 Aralık 2019 - Pazartesi 09:34
 
Biri şu şoförlere dur desin
Engelli oğlunu fizik tedaviye götürmek için binmek istediği şehir içi otobüsün şoförü engelli rampasını açmayınca hastanelik olan kadın olayın yaşandığı anları anlattı.
ÖZEL HABER Haberi
Biri şu şoförlere dur desin

Şanlıurfalı vatandaşlar şehir içi otobüs şoförlerinden şikayet etmeye devam ediyor.Urfalı vatandaşlar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait şehir içi toplu taşıma araçlarının şoförlerinin kaba ve rencide edici davranışlarından dolayı şikayetçi. Araç sürücülerinin yolcular ile yaptıkları tartışma ve sözlü diyaloglar yaşanan sıkıntılar başta geliyor.

Geçtiğim günlerde engelli çocuğuyla otobüse binmeye isteyen Anzılha B. isimli bayan otobüs şoförüne engelli oğlunu araca bindirmek istediğini çocuk ağır olduğu için engelli rampasının açılması gerektiğini söylediğini, ama şoförün engelli rampasını açmayı ret ettiği için kendi çabasıyla bindirmeye çalıştığı sırada otobüsten düşmesi sonucu hastanelik olduğunu dile getiren talihsiz kadın, bununla ilgili yetkililerin sessiz kalmasından dolayı  büyük bir hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi.

“Merak edip dönüp bakmadı bile”

Otobüse engelli oğlunu kendi, çabasıyla bindirmeye çalışırken düştüğünü ve şoförün merak dahi edip gelip bakmadığını dile getiren Anzılha B. “Otobüse binmek için durağa gittim ve durakta otobüsün gelmesini bekledim daha sonra otobüs geldiğinde ise çocuğumun arabasını tek başıma otobüse bindiremeyeceğim için şoförden engelli rampasını açmasını rica ettim, şoförün engelli rampasını açmayı ret etmesinin ardından kendi çabamla otobüse bindirmeye çalıştım bunu üzerine tam binerken ayağım kaydı ve yere düştüm otobüse binmedim ve zaten şoförde gelip neyim var diye de bakmadı ardından ayaklarım ağrımaya başladı. Baktım ki olacak gibi değil çevremden yardım istedim ve beni hastaneye götürdüler şikâyetçi olmadım ilk başta olacaktım ama Allah’ından bulsun dedim. Daha sonra ailemin şikâyetçi ol ısrarına karşılık şikâyetçi olacağım” dedi.

Yetkililerden ses çıkmadı”

Düşmesinin ve hastanelik olmasından dolayı hiç kimsenin kendisini aramadığını ve her hangibir yetkilinin kendisine ulaşmadığını söyleyen Anzılha B. “2 gündür burada yatıyorum ve düştüğüm orda ki kameralardan görüldü. Buna rağmen kimse beni sormadı.”ifadelerini kullandı

Bu sorun ilk değil

Daha önceden de buna benzer sorunlar yaşadığını söyleyen bayram engellilerin çoğu otobüste sorun yaşadığını dile getirdi. “Bu otobüs şoförleriyle ilk sorun yaşayışım değil daha öncede buna benzer çok sorun yaşadım benim oğlum ayaklarından engelli o yüzden sürekli fizik tedaviye götürüyorum haftanın 3 günü otobüse binmek zorundayım, artık bu soruna çözüm bulunmasını istiyorum bizim gibi çok engelli var hepsinin başına böyle şeyler geliyor şoförlerin bilinçlendirilmesini istiyorum” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı