Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 09:08 Bu haber 1108 kez okundu
 
Belediye işçilerinin zorlu ramazan mesaisi
Şanlıurfa’da kilitli parke döşemesini yapan belediye işçileri, 40 dereceyi bulan sıcak havaya rağmen ekmek parası için ter döküyor.
- Haberi
Belediye işçilerinin zorlu ramazan mesaisi

Şanlıurfa’da belediye işçileri, ramazan ayında yakıcı güneşin altında ekmek parası için mücadele ediyor.Mahalelere parke taşı döşeyen işçiler, gün boyu yoğun emek sarf ediyor. Çoğunlukla güneş altında çalışmak durumunda kalan işçiler, sıcak havanın etkisiyle daha fazla sıvı kaybına maruz kalıyor. İşçiler, her ne kadar işleri zor olsa da oruç ibadetlerini yerine getirmenin mutluluğunu da yaşıyor.

Allah-u Teala bir şekilde yardım ediyor

İşçiler, sabah erken saatlerde mesaiye başladıklarını ve akşama kadar aralıksız çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Zor koşullarda çalışmamıza rağmen Allah’ın yardımı ile orucumuzu tutuyoruz.Kişi oruç tuttuktan sonra Allah-u Teala bir şekilde yardım ediyor. Biz Ramazan ayından önce günde en az 6-7 litre su içiyorduk. Şimdi ise sahurdan iftara kadar hem aç hem susuz kalıyoruz. Ama gerçekten de Cenab-ı Allah bu konuda bize yardımcı oluyor. Cenab-ı Allah yardımcı olduktan, kul da bu ibadeti yerine getirmeyi istedikten sonra oruç tutulamayacak diye bir şey yoktur.”

MEHMET ASLAN/

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı