Bedelli çıktı oto satışları başladı
Haber
20 Temmuz 2018 - Cuma 11:05
 
Bedelli çıktı oto satışları başladı
Bedelli askerlik düzenlemesinin TBMM'ye sunulmasının ardından para arayışına giren ancak bankalara borçlanmak istemeyen Şanlıurfalı vatandaşlar ilginç bir yol buldu.
ÖZEL HABER Haberi
Bedelli çıktı oto satışları başladı

Bedelli askerlik düzenlemesi 18 maddelik torba yasa ile TBMM gündemine gelecek. Düzenlemeye göre 31 Aralık 1993 ve öncesinde doğanlar 15 bin lira bedel ve 28 gün zorunlu askerlik eğitimi şartıyla bedelli askerlikten yararlanacak.

TBMM'nin resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre Plan ve Bütçe Komisyonu 23 Temmuz saat 13.00'te torba yasayı görüşmek üzere toplanacak.

Bedelli askerlik düzenlemesinin TBMM'ye sunulmasının ardından para arayışına giren ancak bankalara borçlanmak istemeyen Şanlıurfalı vatandaşlar ise ilginç bir yol buldu. Vatandaşların, bedelli ücretini karşılamak için araçlarını satılığa çıkarttıkları görüldü.

Çeşitli sitelere ilan veren vatandaşlar, "Bedelli sebebiyle satılık yakıt, Bedelliden dolayı acil satılık, Memurdan acil bedelli sebebiyle, Bedelli askerlik için" gibi ifadelerle araçlarını satılığa çıkardılar.

Öte yandan duruma mizahi bir dille tepki veren bazı vatandaşlar ise; “Vatanseverler seferber olmuşlar” yanıtlarını geciktirmediler.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı