Haber Detayı
18 Temmuz 2018 - Çarşamba 20:23
 
Bedelli askerlik kredisi faizi ne kadar, ne kadar geri ödenecek? 15 bin lira bedelli kredisi hesaplama
Bedelli askerlik ücreti 15 bin lira olarak belirlendi. Bedelli askerlik kredisi faizi ne kadar olacak, Bedelli 15 bin lira kredisi geri ödemesi ne kadar? merak ediliyor. İşte yanıtı...
EKONOMİ Haberi
Bedelli askerlik kredisi faizi ne kadar, ne kadar geri ödenecek? 15 bin lira bedelli kredisi hesaplama

15 bin lira bedelli askerlik ücretini ödemek için kredi çekilmesi halinde bunun geri ödemeleri ne kadar olur? Bedelli askerlik faizi hesaplama haberimizde. Bedelli askerlikte detaylar bugün açıklandı. Yaş 25, bedel 15 bin TL olarak açıklandıktan sonra vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri kredi faiz oranları oldu. 12 ay vadeyle kredi çekenler 17 bin lira, 48 ay vadeyle kredi çekenler ise 23 bin 472 lira olarak geri ödeyecek.

BEDELLİ KREDİSİ HESAPLAMA

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi veya tüketici kredisi çekerek ödenecek bedelli tutarında geri ödeme seçenekleri şu şekilde:

12 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 12 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 1.419 TL
TOPLAM: 17.016 TL

24 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 24 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 793 TL
TOPLAM: 19.032 TL

36 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 36 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 589 TL
TOPLAM: 21.204 TL

48 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 48 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 489
TOPLAM: 23.472 TL

(NOT: Faiz oranları bankalara göre farklılık gösterebilir)

 
 
 

BEDELLİ ASKERLİK FLAŞ SON DAKİKA GELİŞMESİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bedelli askerlik teklifi bugün Meclise geliyor" dedi. Turan, teklifin 25 yaş ve 15 bin TL öngörüsüyle hazırlandığını belirtti. Bedelli askerliğe başvuranlar, 25 gün askerlik yapcak.

Bedelli askerlik 2018 başvuru şartları nedir? Bedelli askerlik ücreti, yaş sınırı, son dakika haberleri!

Bedelli askerlikle ilgili açıklamalar haberimizde olmaya devam edecek. Hükümetin bu konuda çalışmalarını sürdüğü iki seçenekten hangisi kabul edilirse tarih konusu da o yönde belirlenecek. Bir defaya mahsus çıkarılması halinde bedelli askerliğin Temmuz ayı içerisinde çözümlenmesi beklenirken profesyonel askerliğe geçişin kabul görmesi halinde ise bu tarihin ekim ayına sarkması bekleniyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bedelli askerlik gündemine bağlı olarak tatili erteleyebilir ancak diğer yandan, Temmuz ayının ikinci haftası geride kalırken bedelli askerlikte düzenlemenin Temmuz ayına yetişip yetişmeyeceği merak ediliyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise bedelli askerlik konusunun kamuoyundaki aciliyetine göre tatilin ertelenebileceğini kaydetti.

Bedelli askerlik yaş sınırı ve ücreti ile ilgili son dakika açıklamaları vatandaşlar tarafından yanıtı en çok aranan sorulardan. Şimdi bu konuda yanıtı büyük merakla beklenen soru; Bedelli askerlik ne zaman çıkacak?

SON DAKİKA BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bedelli askerlik konusunda açıklama yaptı. Gündemimizde sadece OHAL var. Bedelli askerliğe şöyle bakmakta fayda var. AK Parti şimdiye kadar vaadedip de yapmadığı hiçbir düzenleme olmadı. Ekim gibi gündeme gelecek, hiçbir düzenleme yok şu anda. Meclis açıldığında ilk düzenleme bu olacak." şeklinde cevap verdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı