Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 09:48 Bu haber 2323 kez okundu
 
Başkan Peltek, Toprak Mahsulleri Ofisi’ni ziyaret etti
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, çiftçinin kara gün dostu olarak bilinen Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek, Şube Müdürü Deniz Özoğul’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
EKONOMİ Haberi
Başkan Peltek, Toprak Mahsulleri Ofisi’ni ziyaret etti

TMO Şube Müdürü Deniz Özoğul, yürütülen çalışmaları Başkan Peltek ile paylaştı. Başkan Peltek,  Toprak Mahsulleri Şanlıurfa Ofis Müdürü Deniz Özoğul ve ekibinin Şanlıurfa’ da yaptıkları özverili çalışmalardan ötürü teşekkürlerini iletti. TMO’nun genel politikalarında görülen aksaklıklara temas eden Başkan Peltek, Türkiye’nin yüz akı olan bu ofislerden çiftçilerin yeterli verimi alamadıklarına, Toprak Mahsulleri Ofisinin faaliyet konuları arasında bulunan konuların yeterli düzeyde iletilemediğine değindi.

Toprak Mahsulleri Ofisinin bu kadar geniş alt yapı ağı olmasına rağmen çiftçilere yeterli desteği sağlayamaması ve izlenen tarım politikaları yüzünden beklentileri karşılamadığını ifade eden Başkan Peltek, ziyarette yaptığı değerlendirmede, "Çiftçilerin gübre ve tohum vb. ihtiyaçlarının da en azından Toprak Mahsulleri ofisinden karşılanması çiftçiye bir nebze destek olacaktır" dedi. Peltek, hububat üreticisinin mağdur olmaması ve piyasa fiyatlarının tüketici aleyhine aşırı yükselmemesi için çalışmaların yeterli düzeyde yapılmadığını belirterek, genel politikalarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Peltek, Hasatların devam ettiği bugünlerde,  Türk çiftçisisin desteklenmesi gerektiğini, piyasayı düzenleme açısından yapılan hamlelerin hem üretici, hem de tüketici açısından zarar vermemesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı