Bahçelievler Ortaokulu, şehit öğretmenleri unutmadı
Haber
25 Kasım 2019 - Pazartesi 15:45
 
Bahçelievler Ortaokulu, şehit öğretmenleri unutmadı
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okulda etkinlik düzenleyen Bahçelievler Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri etkinlikler kapsamında örnek bir davranış sergilediler.
EĞİTİM Haberi
Bahçelievler Ortaokulu, şehit öğretmenleri unutmadı

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesinde bulunan Bahçelievler Ortaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün Pazar gününe denk gelmesinden dolayı 25 Kasım Pazartesi günü okulda Öğretmenler Günü’nü kutlama etkinlikleri düzenledi.

Okul bahçesinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında günün önem ve anlamını anlatan şiirler okundu. Etkinliğin sonunda da öğrenciler şehit olan öğretmenleri unutmadılar. Minik öğrenciler ellerinde Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyü İlkokulunda öğretmenlik yapan ve şehit olan23 yaşındaki Necmettin Yılmaz, Batman'da PKK'lı teröristlerin hain saldırısında şehit olan 8 aylık öğretmen Aybüke Yalçın, göreve başlamasının 25.Gününde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucunda şehit olan Neşe Alten, Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Akviran köyünde 30 yıl önce, terör örgütü PKK'nın katlettiği ilk şehit öğretmen Mustafa Çağlar ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri ile şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın öğrencilerine okuduğu ve sosyal medyada gündem olan Mağosa Limanı isimli türküyü okudular. Şehit öğretmen Aybüke Yalçın ile özdeşleşen Mağosa Limanı türkü söylenirken duygu dolu anlar yaşandı.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı