Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 14:47 Bu haber 5444 kez okundu
 
Aydınlık'tan Fatma Şahin'e tepki
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesini sahiplenen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e tepki göstererek, “Şanlıurfa'nın değil ilçesine sahip çıkmak sınırına yaklaşmak bile haddinize düşmez. Kendinize gelin artık” dedi.
SİYASET Haberi
Aydınlık'tan Fatma Şahin'e tepki

Milletvekili Aydınlık, “Şanlıurfa tabelası indirilip Şanlıantep yapılınca mı konuşacaksınız? Sayın hemşerilerim dünden bu yana yapılan bu saygısızlığa Şanlıurfa Milletvekillerinin, Büyükşehir belediye başkanı ve ilçe belediye başkanlarının, STK, idari ve mülki amirlerinden bir tepkinin olup olmayacağını bekledim ama görüyorum ki yine bizden başka kimse yok. Bu kadar mı aciz olunur, memleketimizin değerlerine sahip çıkılırken susmak da neyin nesi ne yapmaya çalışıyorsunuz?” dedi.
    Aydınlık, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin'e seslenerek, şunları kaydetti; “Yapmış olduğunuz ufak hamlelerle sabrımızı ölçmeye mi çalışıyorsunuz? Bence bir daha düşünün çünkü Şanlıurfa'nın değil ilçesine sahip çıkmak sınırına yaklaşmak bile haddinize düşmez. Kendinize gelin artık. Şanlıurfa Halfeti ilçemize, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin teknesini koymak, bizi tahrik etmek ve nabız yoklamaktan başka bir şey değildir. Şanlıurfa'nın en önemli değeri Balıklıgöl'ün de Gaziantep'in bir ilçesinde isminin verilmesi de akıl tutulmasıdır ve kendinizce inanmanız gerçekten hayret verici bir durumdur. Siz sizin olan değerlere sahip çıkın ve uğraşın bence, Şanlıurfa'nın değerlerine sahip çıkmaya çalışmaktan vazgeçin artık. Göbeklitepe, Balıklıgöl, Halfeti ve Birecik yüzyıllardır Şanlıurfa'nın en önemli değerleridir ve Şanlıurfa'nın değerleri olarak da kalacaktır her daim.”  (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı