Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 14:50
 
Amatör küme maçları seyircisiz oynanacak
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Ve Konfederasyon Genel Başkanı Ali Düşmez, korona virüs nedeniyle ülke genelindeki amatör kulüp maçlarının seyircisiz oynanacağını söyledi.
SPOR Haberi
Amatör küme maçları seyircisiz oynanacak

Korona virüsü tedbirleri yurt genelinde tüm alanlarda artarak devam ediyor. Süper ligde olduğu gibi amatör kümelerdeki karşılaşmalarda seyircisiz oynanacak. Alınan tedbirler konusunda bir ülke genelinde bulunan Amatör Spor kulüpleri federasyonlarına gönderdiği yazılı açıklamada karşılaşmaların seyircisiz oynanacağı belirtildi.

Genç ligler iptal, amatörler seyircisiz

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Ve Konfederasyon Genel Başkanı Ali Düşmez, tarafından yapılan açıklama maddeler halinde sıralandı; “Yeni tip koronavirüs tedbirleri ile ilgili toplanan TFF Yönetim Kurulumuz amatör futbolla ilgili aşağıda belirtilen kararları almıştır.

Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.

İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile 19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecektir.

U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır. U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır. Yukarda belirtilen kararlar 14 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanacak olup ileriki tarihlerde yeni bir gelişme olduğu takdirde sizlerle paylaşılacaktır.” şeklinde konuştu.

Aktaşoğlu, “Talimatlara uyalım”

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri ve Konfederasyon Genel Başkanı Ali Düşmez’in açıklamalarının ardından Şanlıurfa ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, yapılan açıklamaya ilişkin külüplere gönderdiği yazılı açıklamada talimatlara uyulması gerektiğini kaydederek şunları söyledi; “Büyükşehir belediye 2. amatör küme ve büyükşehir belediye Süper amatör küme müsabakaları dışındaki bütün U-13 ligi U-15 ligi ve U-17 ligi müsabakaları iptal edilmiştir.” Açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı