Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 08:36 Bu haber 139 kez okundu
 
Altun; “Yenilenmeyen Eskir”
Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mehmet Altun, odaya bağlı bakkallara seslenerek Korona virüsü krizi döneminde bakkal esnafların yapmaları gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.
ÖZEL HABER Haberi
Altun; “Yenilenmeyen Eskir”

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada büyük marketlerin müşterilerini ellerinde tutmak için yenilikler yaptıklarına dikkat çekerek bakkal esnaflarının da yenilenerek hizmet vermeleri gerektiğini söyledi.

Altun mesajında yaptığı uyarıları şu şekilde sıraladı; “Kıymetli üyemiz. Önceki mesajımızda "Yenilenmeyen Eskir" Krizden fırsat çıkaralım demiştik. Korona virüs nedeniyle Bakınız mahallemizdeki sokağımızdaki büyük marketler ellerindeki müşterilerini ellerinde tutmak, ellerinde olmayan müşterileri de mağazalarına çekmek için hiç bir masraftan kaçınmıyorlar, her türlü dezenfektasyon, temizlik, hijyen, evlere servis, Reklam, duyuru, kredi kartı ile satış gibi her türlü teknikleri kullanıyorlar.

Benim de Başkan olarak üyelerimin işlerini geliştirmek için, onları bilgilendirmek görev ve sorumluluğumdur. Bu sebeple bu bilgilendirmeleri yapıyorum. Onlarla mücadele etmek için onların uyguladıkları taktiklerle mücadele etmek zorundayız. Aksi taktirde ileriki zamanlar da çok ah vah, yandım, bittim deriz.

Ah,vah, yandım, bittim dememek için, elimizdeki müşterilerimizi elimizde tutmak için, elimizdeki müşterilerimizi onlara kaptırmamak hatta kaptırdığımız müşterilerimizi geri alabilmek için

1-Bedensel temizlik (Saç, sakal, bıyık, tırnak, Önlük), 2-Elemanın bedensel temizliği, 3-İşyerimiz temiz olsun, 4-Dükkanımızın içi, önü ve dış çevresi, camekanlarımız, temiz olsun, 5-Dükkanda kullandığımız Makas, Bıçak, Kepçe Kilo, Gram, Eski terazi kullananlar terazilerin kefesini temiz tutalım), 6-Dükkanımızda Tarihi geçmiş ürün bulunmasın. 7-Çöp kovamız sürekli temiz olsun, Çöpleri çok fazla biriktirmeyelim ve çok fazla bekletmeyelim, sıkı sık boşaltalım. 8-Teknolojiye uyalım Şanlıurfa'da Halen 100 bakkal üyemizin ancak 20 sinde POS cihazı var. POS cihazının hiç bir ek masrafı yok, Verğimiz değişmez 9-İnternet, Watshap, İnstagram, Web sayfamız olsun, 10-İşimizi sevelim, Müşteri velinimetimizdir, Müşterilerimize değer verelim. 11-Mümkün olduğunca peşin para ile mal alalım, ucuz alalım ucuz satalım. 12-Çok satılan Kola, süt, Meyve suyu, yumurta, şeker, çay, Yağ, Yoğurt, Peynir, Su, Ekmek, Sebze, Meyve, vs. gibi çeşitlerimizi dükkandan eksik etmeyelim, müşteriye "YOK, BİTTİ" demeyelim. 13-Kazancı az bile olsa Dükkanlarımıza müşteri çekmek için "urfakart" gibi, Telefon, Elektrik, Su, Doğalgaz faturalarını tahsil edelim. 14-Burada yazmadıklarımı Aspirin hapı değildir, Her derde çare de değildir. Her üyemiz kendi mahalle ve sokağına göre, müşterilerinin tercihlerine göre eksik veya fazlasını düzenleyecektir.” şeklinde uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı