Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 09:05
 
Akçakale'de eğitim çalıştayı düzenlendi
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Eğitim Bir -Sen temsilciliği tarafından 22 ile 23 Haziran tarihleri arasında 'Akçakale'de eğitim sorunları ve çözüm önerileri çalıştayı' düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Akçakale'de eğitim çalıştayı düzenlendi


Eğitim çalıştayının birinci gününde ilçede görev yapan öğretmenlerle ,toplantı yapıldı. Toplantıda,öğretmenler ilçede karşılaştıkları sorunları,öğrenci ve velilerden bekledikleri sorunlar üzerinde durarak çözüm aramaya çalıştılar. Özelikle idari, yönetim konusunda gerekli liyakat ve ehliyetin dikkate alınması,öğretmenlerin ilçede daha fazla vakit geçirebileceği sosyal alanların hizmete geçmesi konusunda dilek ve temennilerini dile getirdiler.
Eğitim çalıştayının ikinci gününde, ilçede duyarlı veli ve STK temsilcileri ile toplantı yapıldı. Veli ve STK temsilcileri, özellikle eğitim kalitesinin gittikçe düştüğü ve öğretmenlerin öğrencileri yetiştirmede gereken hassasiyeti göstermediklerini dile getirdiler. Öğretmenlerin eğitimde başarı göstermek için mutlaka ev ziyaretleri yapmaları gerektiği, bölgenin bu konuda misafirperver olduğu dile getirildi. Eğitimciler de ev ziyaretlerine ağırlık vermeleri gerektiği hususunda fikir beyan ettiler. Akçakale Eğitim Bir-Sen eğitim çalıştayına katılan veli ve STK temsilcilerine katılım belgesi verdi. Veliler, eğitim çalıştayı düzenleyen öğretmen ve yetkililere teşekkür ederek, bu çalıştayın eğitim ve öğretim için güzel bir girişim olduğunu dile getirdi.
Akçakale Eğitim Bir-Sel ilçe temsilcisi Ahmet Yılmaz, katılımcılara teşekkür ederek, "İlçemizde yaklaşık olarak 50 bin öğrencimiz mevcuttur. Bizim bütün çabamız 50 bin yüzde beşini kurtarabilmektir. Buda 15 bin öğrenciye tekabül etmektedir. Ancak 50 bin öğrenciden neredeyse hiç bir netice alamıyoruz ve nesil elden kayıp gitmektedir. Eğitim Bir-Sen olarak bu sorunun çözümü için tarafları bir araya getirerek buna bir çözüm getirmek gerektiği kanaatinin taşımaktayız. Bu sebeple bu çalıştayı düzenlemiş olduk. Bu çalıştay sonucunda hazırlanacak rapor kamuoyuna sunulacaktır" açıklamalarına yer verdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı