Ak Parti’de Urfa kongreleri başlıyor
Haber
07 Ekim 2019 - Pazartesi 09:39
 
Ak Parti’de Urfa kongreleri başlıyor
Ak Parti Şanlıurfa Teşkilatında gözler kongre sürecine çevrildi. Bugün’den itibaren başlayacak kongre sürecinde Urfa genelinde teşkilatlar için Milletvekilleri görüşlerini genel merkeze iletecek.
ÖZEL HABER Haberi
Ak Parti’de Urfa kongreleri başlıyor

Ak Parti’de 7. Büyük Olağan Kongre süreci başlıyor… Parti’de İlk olarak belde kongreleri tamamlanacak. İlçe kongrelerine ise gelecek yılın Ocak ayında başlanacak ve Haziran ayına kadar bu sürecin tamamlanması hedefleniyor. Haziran ayında ise il kongrelerine geçilecek.

Urfa’ya gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın il kongrelerinin bazılarına katılacağı edinilen bilgiler arsında yer alıyor. Erdoğan’ın kongreler sürecinde Şanlıurfa’ya gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.Teşkilatlardaki değişimin yaşanacağı kongre sürecinde, 31 Mart seçimlerinin dikkate alınarak tazelenmenin yapılacağı belirtildi. Kongrelerde teşkilatların en az yarıya yakının değişmesi bekleniyor.

 AK Parti Genel Merkezin Urfa’daki 2023 kadrolarını belirlemek için  Milletvekillerinin görüşlerine de başvuracağı belirtildi. Milletvekillerinden gelen bilgilerle aynı zamanda teşkilatın röntgeni çekilecek.

Yıldız: Şehrin tamamını kapsayıcı bir yönetim oluşturacağız

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, kongre süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.Yıldız, "7 Ekim de kongre sürecimiz başlıyor. Önce belde kongreleri olacak. Ocak ayı itibariyle ilçe kongrelerimiz yapılacak. Haziran ayı ile birlikte il kongrelerimizin startını vereceğiz. Şanlıurfa’da kentimizin önde gelen isimleri ve dinamikleriyle görüşüp, şehrimizin tamamını kapsayıcı, temsil sağlayabilecek, dürüst, liyakat sahibi isimlerden oluşan yeni bir yönetimi oluşturmanın gayreti içinde olacağız” dedi.

İBRAHİM HALİL ALTUNDAĞ

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı